GIS wycofuje wegańskie cukierki. Mogą szkodzić alergikom [OSTRZEŻENIE PUBLICZNE]

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. W wegańskich truflach o smaku Irish Cream wykryto alergeny mleka, które mogą wywołać reakcje alergiczne u osób uczulonych na ten składnik.

Więcej ważnych informacji o zdrowiu znajdziesz na naszej stronie głównej Gazeta.pl

 Osoby z alergią bądź nietolerancją mleka nie powinny spożywać partii produktu określonej w tym komunikacie — ostrzega GIS. 

W wegańskich słodyczach wykryto mleko — uczuleni powinni uważać

Chodzi o produkt o nazwie Keats London Wegańskie trufle o smaku Irish Cream 140 g z numerem partii: 16673332100, z datą trwałości do 21 listopada 2023 r. Dystrybutorem tych słodyczy jest warszawska firma TJX Poland Sp. z o.o.

'Mięsień piwny' to głównie atrybut panów. Wbrew pozorom piwo wcale nie musi odpowiadać za to, że mężczyźni nadmiernie tyją w tym miejscu ciała - wskazują nowe wyniki badań portugalskich naukowców.Czy od piwa rośnie brzuch? Nowe wyniki badań ucieszą mężczyzn

Produkt zostaje wycofany z rynku, ponieważ zawiera mleko, które nie jest wyraźnie oznaczone na etykiecie. Oznacza to, że prawdopodobnie może stanowić zagrożenie zdrowia dla osób uczulonych na mleko — wyjaśnił dystrybutor.

Kupiłeś trufle, które wycofał GIS? Możesz je zwrócić

Klienci mają prawo do zwrotu wycofanego przez GIS produktu i mogą otrzymać pełny zwrot kosztów w sklepie, w którym go zakupiono.

"Dystrybutor niezwłocznie po otrzymaniu informacji o możliwej obecności mleka wycofał przedmiotowy produkt ze sprzedaży oraz umieścił na terenie sklepów sieci TK Maxx oraz swojej stronie internetowej informację o możliwości zwrotu wskazanego produktu" — dodaje GIS.

Do ostrzeżenia wydanego przez służby sanitarne dodano fotografię z etykietą wycofanych słodyczy.

GIS wycofał wegańskie trufle, w których wykryto mlekoGIS wycofał wegańskie trufle, w których wykryto mleko Główny Inspektorat Sanitarny

źródło: GIS / gov.pl

Więcej o: