Detoks Szambala, czyli "wewnętrzna kąpiel", cieszy się popularnością. Warto jednak zachować ostrożność

Detoks Szambala, jak twierdzą jego zwolennicy, zapewnia wiele korzyści dla naszego zdrowia. To przede wszystkim oczyszczenie organizmu z toksyn, poprawa samopoczucia oraz redukcja stresu i zmęczenia. Jednak to nie wszystko. Oto więcej przydatnych informacji na temat Detoksu Szambala.

Więcej ciekawych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Detoks to dobry pomsył? Odpowiedź nie jest oczywista

Detoks Szambala to program, dzięki któremu organizm może pozbyć się nawet 10 razy więcej toksyn niż przy innych sposobach oczyszczania. Kuracja trwa sześć dni. W jej czasie pije się dużo ciepłej wody oraz specjalną mieszankę ziół. Wcześniej należy jednak przygotować swój organizm do takiego detoksu. Z kolei po kuracji warto pamiętać o najważniejszych zasadach zdrowego odżywiania.

Detoks Szambala - wewnętrzna kąpiel

Detoks Szambala opiera się na działaniu ziół ajurwedyjskich, dzięki którym eliminowane są toksyny, nadmiar cholesterolu. Poza tym w jej trakcie należy wypijać minimum 2,5 litra wody dziennie. Nie dziwi więc fakt, że detoks ten bywa także nazywany "wewnętrzną kąpielą". 

Detoks Szambala - jakie zapewnia korzyści?

Detoks Szambala, jak twierdzą jego zwolennicy, wiąże się z wieloma korzyściami. To przede wszystkim:

  • Utrata wagi (około 5 kg);
  • oczyszczenie organizmu z toksyn i pasożytów;
  • redukcja zmęczenia;
  • poprawa samopoczucia;
  • zmniejszenie bólu stawów;
  • obniżenie poziomu cholesterolu;
  • stabilizacja poziomu cukru we krwi;
  • wyostrzenie smaku.

Aby Detoks Szambala przyniósł oczekiwane efekty, tydzień przed jego rozpoczęciem należy wyeliminować ze swojego jadłospisu mięso, nabiał, cukier oraz sól. Poza tym musimy zrezygnować z picia czarnej herbaty oraz kawy. Warto natomiast włączyć do diety świeżo wyciskane soki oraz herbaty ziołowe. Co więcej, nasz jadłospis powinien opierać się w tym czasie wyłącznie na owocach i warzywach (najlepiej na ciepło). 

Detoks Szambala z reguły przeprowadza się na specjalnych turnusach oczyszczających, w których czasie organizowane są spacery, joga i medytacje. Poza tym w takich przypadkach jesteśmy pod opieką specjalistów, którzy reagują w razie skutków ubocznych. 

Detoks Szambala - o tym warto wiedzieć

Detoks to pozbycie się z organizmu szkodliwych substancji, dzięki czemu poprawia się samopoczucie i zdrowie. Toksyny, które gromadzą się w organizmie zaburzają jego funkcjonowanie, dlatego niezwykle ważna jest regularna detoksykacja. Jednak oczyszczanie organizmu wzbudza niemałe kontrowersje. Coraz częściej możemy spotkać się z opinią, że takie głodówki mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Dlatego też przed detoksykacją należy skonsultować się z lekarzem. Poza tym warto wykonać badania laboratoryjne (m.in. moczu oraz krwi), które wykluczą wszelkie przeciwwskazania do przeprowadzenia detoksu.

Może cię także zainteresować:

Więcej o: