Jak spalić tłuszcz z brzucha? Unikaj powszechnego błędu osób na diecie

Jak spalić tłuszcz z brzucha? To pytanie zadaje sobie wiele osób. Nie jest to proste zadanie. Warto jednak spróbować. Co istotne, wymaga to nie tylko cierpliwości, lecz także kompleksowych działań.

Więcej ciekawych tematów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Trening na brzuch i plecy

Zacznijmy od tego, że głodówka nie jest dobrym pomysłem na odchudzanie. Organizm głodzony za wszelką cenę robi zapasy na "gorsze czasy". Odradzamy więc takie podejście do odchudzania. Jedynym rozwiązaniem są ćwiczenia połączone ze zdrową dietą.

- Wielu osobom wydaje się, że jak będą głodować, to schudną. I im mniej będą jeść, tym więcej będą chudnąć. A jest zupełnie odwrotnie. To jest podstawowy błąd popełniany przez osoby na diecie, bo przy takim odżywianiu przemiana materii staje się bardzo powolna. Organizm chroni się przed znacznym ograniczeniem dostawy nowej energii poprzez odkładanie na zapas do tkanki tłuszczowej kalorii z każdego, nawet najmniejszego posiłku. I koło się zamyka. Taka osoba je mało i tyje - mówiła w rozmowie z naszym serwisem dietetyczka Aleksandra Kilen-Zasieczna.

Jak spalić tłuszcz z brzucha? Dieta

Dieta powinna być bogata w produkty zwierające dużo wysokiej jakości białka. Jedz jajka, nabiał oraz mięso z pewnych źródeł. Dlaczego białko jest aż tak istotne? Aminokwasy, które rozpoczynają syntezę białek w organizmie przyczyniają się do budowy masy mięśniowej. To z kolei przekłada się na większe spalanie oraz wyższy ubytek energii. Ważne jest także to, że białko pomoże nam zmniejszyć ilość spożywanych węglowodanów. A to właśnie one odkładają brzuchu. W naszym artykule poznasz innych "zabójców tłuszczu". O te produkty warto wzbogacić swoją dietę w okresie odchudzania:

Jak spalić tłuszcz z brzucha? Ćwiczenia

Twoim największym sprzymierzeńcem powinny być regularne ćwiczenia. Nie musisz jednak chodzić na siłownię. Wymarzony efekt możesz osiągnąć, ćwicząc w domowym zaciszu. Oto kilka treningów, dostępnych na platformie YouTube, które naszym zdaniem warto wziąć pod uwagę, jeśli chcesz mieć płaski brzuch: 

  • Myfitnesspl - 10 minut na płaski i wyrzeźbiony brzuch
  • Myfitnesspl - Ćwiczenia na brzuch. Trening w 10 minut
  • Monika Kołakowska: Płaski brzuch - domowy trening na brzuch i boczki
  • Centrum sportowca: Turbo ABS intensywny trening mięśni brzucha

Ćwiczenia warto wykonywać 3-4 razy w tygodniu. Przed każdym treningiem wykonaj kilkuminutową rozgrzewkę, natomiast po - rozciąganie. 

Co zrobić, gdy brzuch jest cały czas wzdęty?

Często mimo regularnych treningów brzuch cały czas jest wzdęty. Przez to nie widzimy oczekiwanych efektów. Odpowiadają za to między innymi różne nietolerancje pokarmowe. Może to być na przykład nietolerancja glutenu czy laktozy. 

Kolejna przyczyna to nadmiar wody w organizmie. Aby temu zapobiec, warto ograniczyć spożywanie soli. Powód? Sól zatrzymuje wodę w organizmie. W takich sytuacjach warto także sięgnąć po herbatę z pokrzywy, która pomoże ci w wyeliminowaniu problemu. Oprócz tego pij odpowiednie ilości wody. Radzi się, by było to od półtora do dwóch litrów dziennie. 

Warto wspomnieć, że brzuch może być wzdęty także przez brak w diecie produktów bogatych w błonnik. Poza tym bardzo często przyczynia się do tego jedzenie ciężkostrawnych potraw. To m.in. tłuste jedzenie oraz fast foody.

Więcej o: