Co bogacze jedzą na śniadanie? Poznaj poranne zwyczaje szych świata biznesu

Richard Branson, Mark Zuckerberg, Jack Dorsey – zastanawiałeś się kiedyś, jak liderzy świata biznesu zaczynają dzień? Czy tajemnicą ich sukcesu jest poranny jogging, medytacja i zielony koktajl? Czy może raczej postępują według instrukcji: wstać, zjeść co popadnie i zająć się tym, co naprawdę ważne, czyli pracą.

Richard Branson – założyciel Virgin Group, przedsiębiorca, miliarder, czwarty na liście najbogatszych ludzi w Wielkiej Brytanii. Jego majątek jest wyceniany na 5 miliardów dolarów

Richard Branson zazwyczaj jada śniadania bogate w witaminy i błonnik. Czasem robi odstępstwa od śniadaniowej prostoty jak na indywidualistę i outsidera przystało. Wtedy z rana raczy się... wędzonym śledziem.


Menu: Sałatka owocowa i musli. Okazjonalnie: śledzie wędzone
Poranne zwyczaje: Wczesnym rankiem odsłania zasłony, aby wpuścić do pomieszczenia poranne światło i ćwiczy


Mark Zuckerberg – twórca i dyrektor generalny serwisu społecznościowego Facebook, programista i przedsiębiorca, najmłodszy miliarder świata

Zuckerberg nie marnuje rano czasu na zastanawianie się, co zjeść na śniadanie czy w co się ubrać. Garderoba i menu śniadaniowe to dla młodego milionera rzecz drugorzędna. Najważniejsza jest praca do wykonania. To jej Zuckerberg poświęca większość swojej uwagi.

Menu: Nie zaprząta sobie głowy „błahostkami”. Je to, na co akurat przyjdzie mu ochota
Poranne zwyczaje: Ubiera się codziennie w identyczne ubrania, aby uniknąć marnowania czasu na zastanawianie się

Mark Zuckerberg, założyciel serwisu Facebook. Mark Zuckerberg, założyciel serwisu Facebook.  Fot. Flickr


Jack Dorsey – współzałożyciel, dyrektor generalny oraz przewodniczący rady nadzorczej serwisu Twitter
Przepis na udany poranek według Dorseya: proste, choć niezbyt oczywiste śniadanie plus gimnastyka dla ciała i umysłu.
Menu: dwa jajka na twardo z sosem sojowym.
Poranne zwyczaje: budzi się o 5.30, medytuje, a potem uprawia jogging. Przebiega niemal 10 km.

Brad Lande – szef sklepu internetowego Birchbox Man


Rutyna poranna 30-letniego Brada Lange przebiegała mniej więcej według schematu: budzik, szybki prysznic, spojrzenie w lustro w drodze do wyjścia, poprawienie włosów i pośpieszne opuszczenie lokum. Brad przyznaje, że gdy był młodszy, poranki nie były jego ulubioną porą dnia. Od tamtego czasu, jak twierdzi, jego życie uległo diametralnym zmianom, zmieniły się także jego poranne nawyki.


Ogromne ilości stresu związane z życiem zawodowym w którymś momencie popchnęły Brada ku praktykom związanym z medytacją. Uświadomił sobie, że życie jest krótkie i warto z niego korzystać zawczasu, dzielić je z bliskimi. Kupił dom otoczony farmami z organicznymi i lokalnymi produktami. Zrozumiał, że te wszystkie małe nawyki, które wcześniej uważał za nieznaczące, mają ogromny wpływ na jego zdrowie i samopoczucie. Zaczął o siebie dbać, odmienił swoje poranne zwyczaje z zautomatyzowanych, pośpiesznych i wykonywanych niemal w półśnie na dające energetycznego kopa na cały dzień.


Menu: ciepła woda z cytryną na czczo, smoothie z banana, borówek, kapusty, pyłku pszczelego, masła migdałowego i kokosowego
Poranne zwyczaje: 20 minut medytacji dla oczyszczenia umysłu i zwiększenia uważności; nakładanie oleju na twarz (jego zdaniem sprzyja to regulacji produkcji sebum i w efekcie pozwala uzyskać matową, zdrową cerę)

śniadanie Katherine Powerśniadanie Katherine Power Instagram katherinepower


Katherine Power – współzałożycielka i CEO firmy Clique Media, w skład której wchodzi m. in. marka modowa „WhoWhatWear”
W tym przypadku można powiedzieć, że nazwisko zobowiązuje. Katherine Power (ang. moc) rozpoczyna dzień dodającym energii śniadaniem i pędzi na siłownię.
Menu: 1 jajko na grzance z awokado
Poranne zwyczaje: trening na siłowni

Katherine PowerKatherine Power katherinepower Instagram

Zobacz także:

Więcej o: