On ma 104 lata, ona 100. Małżeństwo z 85-letnim stażem zdradza przepis na życie w miłości i szczęściu

W dzisiejszych czasach zmiany dotykają także związków. Najnowsze dane i statystyki wskazują, że jedynie w Polsce rozwodzi się jedna na trzy osoby spośród zawartych małżeństw. Są jednak także żywe dowody na to, że prawdziwa miłość istnieje. John i Ann Betar mają ponad 85-letni staż - ich piękna historia wzrusza, budzi podziw i daje do myślenia.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dane nie kłamią - coraz więcej ludzi się rozwodzi i kończy związki. Dlaczego tak ciężko jest nam w dzisiejszych czasach znaleźć prawdziwą, dozgonną miłość? Wpływ na to ma wiele czynników oraz zmieniające się morale czy kulturę. Istnieją jednak pary, które świecą przykładem i inspirują szczerością i nieskazitelnym uczuciem.

John i Ann Betar są małżeństwem od 85 lat - to rekord w historii USA

Ich pierwsza randka była niezwykła - John miał 21 lat a Ann zaledwie 17. Nie przypuszczali jednak, że ten dzień zaważy o ich całym życiu, a uczucie, które się narodzi, nie opuści ich aż do ostatnich dni. Para błyskawicznie poczuła strzałę amora i szybko się pobrała. 

Mówili, że to się nie uda

- mówi John i śmieje się, podczas wywiadu dla "The Independent"

Dzisiaj mają za sobą ponad 85 lat stażu w związku - John ma 104 lata, a Ann 100. Para jest to najdłużej istniejącym małżeństwem w historii USA, co ciekawe, na ich twarzach cały czas widać uśmiech oraz błysk w oku gdy tylko na siebie spojrzą. Nieśmiertelne uczucie i miłość tych dwojga inspiruje i wzrusza wiele osób - historia pary została nagłośniona w mediach, co spowodowało ogromne zainteresowanie. Widzowie i internauci pragnęli poznać sekret, który stoi za miłością Johna i Ann. W efekcie doszło do wywiadu, gdzie para zdradza swoje rady i doświadczenia. 

 
Zobacz wideo Jak wyglądało małżeństwo Deppa i Heard? Oto najmocniejsze momenty z zeznań świadków

Porady małżeństwa z 85-letnim stażem

Dziś Ann i John mają po 100 i 104 lata i są małżeństwem od ponad 85 lat. Zapytani o najważniejszą zasadę w ich związku odpowiedzieli, że kluczem szczerego uczucia jest zrozumienie drugiej osoby, kompromis, rozmowa i unikanie niepotrzebnych sprzeczek. Jak podkreślają - nie warto, jest rozpamiętywać drobnostek. 

Nigdy się nie spieraliśmy. Najczęściej nie zgadzamy się co do jedzenia

- mówi John w rozmowie z "The Independent"

Para podczas wywiadu przyznała także, że od początku się polubili i pozostali najlepszymi przyjaciółmi aż do dzisiaj. Małżeństwo wspólnie twierdzi, że jeśli ludziom dobrze spędza się czas razem, to istnieją zdecydowanie większe szanse na długi i udany związek.

Więcej o: