Jamie Oliver zdradził rodzinne sekrety z czasów pandemii. Jego żona od dwóch lat walczy z long COVID-19

Są parą od 18. roku życia. Od lat w świetle reflektorów próbują wychowywać pięcioro dzieci - trzy córki i dwóch synów. Choć ich rodzinę doskonale znają widzowie z kilkudziesięciu krajów świata, to wbrew pozorom rzadko wychodzą na jaw ich prywatne historie. Po raz pierwszy sławny szef kuchni ujawnił, że jego żona - Jools - od dwóch lat zmaga się ze skutkami ciężkiego zakażenia koronawirusem. W przeszłości udało się jej pokonać sporo innych problemów ze zdrowiem.

U żony Jamiego Olivera — Jooles — dwa lata temu potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Niestety do tej pory matka jego pięciorga dzieci zmaga się z poważnymi konsekwencjami choroby i próbuje pokonać tzw. long COVID-19. Choć znajdowała się pod opieką najlepszych specjalistów z Harley Street — popularnej w Londynie ulicy, przy której zlokalizowane są prywatne gabinety lekarskie — to dotąd nie udało się jej całkowicie powrócić do zdrowia.

62 proc. osób, które trafiły do szpitala z powodu zakażenia koronawirusem, cierpi z powodu uszkodzenia mięśnia sercowego - dowodzą wyniki badań. Jak COVID-19 wpływa na serce, mózg i inne organy? Nowe objawy long COVID-19

Żona Jamiego Olivera próbuje pokonać long COVID-19

"Nikt tak naprawdę nic nie wie. Informacje na temat long COVID-19 wciąż są gromadzone" — zdradził w ekskluzywnym wywiadzie z Mail Plus Jamie Oliver. Według niego Jools w starciu z chorobą okazała się "absolutną supergwiazdą" i nie dała się pokonać ciężkiemu zakażeniu.

Przy okazji promocji nowej książki słynny kucharz zdradził, że 22 lata temu, kiedy poznał swoją przyszłą żonę, wszystko wskazywało na to, że nigdy nie będą mieć potomstwa. 

Kiedy zacząłem spotykać się z Jooles, powiedziała mi od razu, że nigdy nie zostanie matką. Cierpiała na zespół policystycznych jajników. Dziś mamy pięcioro dzieci — podkreślił 47-letni Jamie Oliver.

Mgła mózgowa po COVID-19 może nastąpić nawet w ciągu dwóch lat od zakażenia koronawirusem - wskazują wyniki badań naukowców z Oksfordu. Koronawirus. Mgła mózgowa może wystąpić w ciągu dwóch lat od COVID-19

 

Prywatne sekrety rodziny Jamiego Olivera. Zespół policystycznych jajników i kilka poronień

Jools podczas lockdownu musiała poradzić sobie nie tylko z koronawirusem, ale także kolejnym poronieniem. W przeszłości zdarzało się jej to już kilkukrotnie.

Para doczekała się 20-letniej Poppy, która jest już studentką, 19-letniej Daisy, 13-letniej Petal oraz dwóch synów. Najmłodsze dzieci słynnej pary to 11-letni Buddy i 6-letni River

 

Dziewięć na dziesięć gwiazdek za bycie... supertatą

Swoje poświęcenie w wychowywaniu sporej gromady potomków Jamie Oliver ocenia całkiem wysoko. Przyznał sobie za to... dziewięć na dziesięć gwiazdek.

Według niego dzieci najbardziej zmieniają się około 13. roku życia, wtedy rodzice tracą z nimi kontakt, a kiedy okres nastoletniej burzy i naporu mija, wyjeżdżają na studia i opuszczają gniazdo. "To jest jak żałoba" — zażartował Jamie.

Gazety mają obsesję na punkcie mojego domu

— przyznał szef kuchni, który cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Pandemia sprawiła, że Jamie Oliver zapragnął się wyciszyć i dokonać sporych zmian w swoim życiu. 

Jeśli z COVID-19 może wyjść coś dobrego, to jest to czas na wewnętrzną kontemplację

- wyjaśnił kucharz. Podczas kilku lockdownów popularny szef kuchni wreszcie znalazł czas na to, by zrealizować swoje marzenia.

Nawet łagodny COVID-19 powoduje zmiany w mózgu, a co więcej nie wiemy, jak długo to trwa Od mgły mózgowej po udar. Taka może być reakcja układu odporności na COVID-19

Jak pandemia zmieniła Jamiego Olivera?

Jamie Oliver ma w planach stworzenie razem z żoną takiego miejsca, w którym będzie mógł nie tylko spędzić spokojną starość, ale także wykorzystywać w praktyce swój kulinarny talent. Chciałby zbudować dom, w którym byłaby dobrze funkcjonująca piekarnia, a także miejsce do przeprowadzania warsztatów, podczas których mógłby dzielić się wiedzą na temat sztuki kulinarnej.

Będziemy mieć piekarnię, część mieszkalną i miejsce do organizowania konferencji. Ja będą gospodarzem, który wszystkich nakarmi

— zapewnia jeden z najbardziej znanych na świecie brytyjskich kucharzy.

Kompendium wiedzy o nowych wariantach omikrona. Omikron w pigułce. Wszystko, co warto wiedzieć o wariancie BA.5

źródło: The Independent / The Mail+ / Bloomberg.com

Kadr z filmu ''Minamata'' w reż. A. Levitasa , w którym główną rolę zagrał Johnny Depp. Historia dotyczy osób walczących z tzw. chorobą z Minamaty, która doprowadziła do śmierci wielu ludzi zatrutych metylortęcią pochodzącą ze ścieków przemysłowych. Czym jest choroba z Minamaty? Objawy i przyczyny tajemniczego zatrucia metylortęcią

Więcej o: