Aby nie mieć obwisłych piersi, sypiasz w staniku? Lekarz: Szkodzisz swojemu zdrowiu

Lekarz z Anglii obala teorię, jakoby spanie w staniku pomagało zapobiegać utracie jędrności piersi. Taka praktyka może być niewygodna i szkodliwa dla zdrowia.

Marilyn Monroe oraz Halle Berry wyznały swego czasu, że sypiały w staniku po to, aby uniknąć obwisłych piersi. Część kobiet idzie ich śladem. A to błąd.

Seth Rankin, lekarz z London Doctors Clinic, w rozmowie z serwisem Cosmopolitan powiedział, że, wbrew opiniom niektórych, sypianie w staniku nie daje żadnych pożądanych efektów. Wręcz przeciwnie - taka praktyka może być nawet szkodliwa.

Kiedy leżymy, grawitacja działa w taki sposób, że tkanka, z której zbudowane są piersi, przemieszcza się na klatkę piersiową, a nie w dół. Dlatego spanie w biustonoszu, który z założenia ma wspierać piersi od dołu, kiedy jesteśmy w pozycji pionowej, jest po prostu zbędne.

Zakładanie stanika do snu może być nie tylko niewygodne, lecz także mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie węzłów chłonnych i układu limfatycznego. Węzły chłonne odprowadzają szkodliwe substancje, które trafiają np. razem z krwią i limfą do piersi, a dalej do wątroby czy nerek, które je przetwarzają.

Dlatego też dr Seth Rankin przy okazji apeluje do kobiet, aby unikały zbyt ciasnych biustonoszy. Spanie i noszenie takiej bielizny może w przyszłości powodować chroniczne stany zapalne, obrzęki i ogólny dyskomfort.

Lekarz podkreśla, że obwisanie piersi w miarę starzenia się jest całkowicie naturalne. Nie pomoże nawet najdroższa bielizna.

Opadanie biustu jest nieuniknione dla każdej kobiety w miarę starzenia się. Tkanka, która je tworzy, z czasem traci na elastyczności

- wyjaśnia Seth Rankin.

Dr Seth Rankin informuje również, że na utratę jędrności piersi wpływ ma wiele czynników np. ciąża, karmienie piersią, skłonności genetyczne, palenie papierosów, szybka utrata wagi bądź też przybranie na wadze, a nawet częsta aktywność fizyczna o dużej intensywności.

Opadanie piersi wynika z działania siły grawitacji. Dlatego im większe i cięższe piersi, tym szybciej będą tracić na jędrności

- dodaje na koniec.

Więcej o:
Komentarze (17)
Aby nie mieć obwisłych piersi, sypiasz w staniku? Lekarz: Szkodzisz swojemu zdrowiu
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 38 razy 20

  Trzeba mieć nie po kolei pod sufitem żeby się przejmować swoim wyglądem do tego stopnia, żeby zapaskudzać sobie komfort snu. To chore, cała taka postawa jest chora. Wygląd to jest generalnie trzeciorzędna sprawa, to duperela, a sen to 1/3 życia człowieka.

 • tektur

  Oceniono 15 razy 5

  Trzeba mieć albo małe wtedy to potrwa dłużej albo wcześnie umrzeć wtedy na pewno nie obwisną...
  A, przy okazji, u facetów łatwo rozpoznać kiedy ogon jest w stanie zwisu permanentnego - taki osobnik jest gorącym "obrońcą życia poczętego"

 • mopsek

  Oceniono 15 razy 3

  Bardzo duzo polskich kobiet nie pojdzie spac, bez majtek po kolana i stanika , do tego dluga po kostki nocna koszula.

 • niut80

  Oceniono 4 razy 0

  Wymądrzył się Pan, któremu cycki nie mają szans przeszkadzać podczas snu.

 • pedro.666

  Oceniono 6 razy -2

  Moja żona śpi w koronkowej bieliźnie, bo liczy, że przyśni jej się Stefan i wtedy go poderwie

 • rumpa

  Oceniono 20 razy -8

  Nie mam nawet sił na punktowanie bzdur tego lekarza, poczynając od podtrzymywania piersi od dołu jako przeznaczenia stanika - nie, on jest od trzymania piersi w ryzach, niezależnie od położenia ciała, a w czasie snu cycki rozlewają się koncertowo.
  Śpię w staniku już chyba z naście lat, mam duży i jędrny biust 65 GG obecnie, przechodzący test ołówka , co po wykarmieniu przez rok każde dwójki dzieci i moim wieku - 45 lat - nie jest bynajmniej czymś spotykanym na co dzień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX