Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej 2015

Po zeszłorocznym sukcesie i ogromnym zainteresowaniu ze strony zwiedzających, organizatorzy Dni Alergii i Nietolerancji Pokarmowej, w tym roku zapraszają na dwa razy większe wydarzenie. Druga edycja spotkania odbędzie się 21-22 listopada 2015 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie i jest skierowana dla wszystkich osób chcących żyć zdrowo i świadomie.

Dołącz do Zdrowia na Facebooku!

Tak jak w roku ubiegłym jego założeniem jest umożliwienie uczestnikom uzyskania kompleksowych i pełnych informacji dotyczących sposobów zapobiegania i leczenia wszelkiego rodzaju alergii oraz nietolerancji pokarmowej, jak również zapoznanie się z produktami i skorzystanie z promocyjnej oferty wystawców.

Wydarzenie jest skierowane do wszystkich osób, które świadomie podchodzą do swojego stylu życia i zdrowia.


W tym roku przestrzeń wystawowa została podzielona na sektory, w których zwiedzający będą mogli spotkać się z producentami i dystrybutorami produktów z następujących obszarów:

  • GLUTEN & FREE FROM: żywność i napoje bez glutenu, bez laktozy i innych alergenów
  • SKIN CARE: dermokosmetyki, kosmetyki pielęgnacyjne, odzież specjalistyczna
  • HOME, HEALTH CARE&MED: sprzęt AGD i medyczny, środki czystości, pościel, środki na roztocza, placówki medyczne, ośrodki wypoczynkowe
  • ECO & ORGANIC & VEGE: produkty naturalne, ekologiczne, organiczne oraz vege, strefa wykładów EKO-NATURA, innowacyjny DOM HYBRYDOWY.

 

Oprócz możliwości zrobienia zakupów, czy poznania nowości rynkowych, na uczestników czeka też dużo innych atrakcji. Będą oni mogli wziąć udział w warsztatach i pokazach kulinarnych vege i bezglutenowych, wysłuchają pasjonujących wykładów, będą mogli wziąć udział w dyskusjach i debatach, a także wygrać cenne nagrody w konkursie.

Czytelników zapraszamy też do spotkania z autorami popularnych tytułów m.in. Katarzyną Jankowską, autorką bloga i serii książek „Mama Alergika Gotuje” oraz autorkami książki „Kuchnia Polska bez Pszenicy”.


„Naszą ideą jest, by osoba, która odwiedzi Dni Alergii wyszła z nich nie tylko z torbą pełną produktów, lecz także z głową pełną inspiracji i niezbędnym pakietem wiedzy.” - przekonują organizatorzy.


Na szczególną uwagę w tym roku zasługuje tu rozbudowany sektor ECO, którego główną atrakcją, poza strefą wykładową pod patronatem Hipoalergiczni.pl, będzie stoisko Partnera Strategicznego targów – firmy Domy Hybrydowe, na którym zostanie zaprezentowany projekt domu dla osób o podwyższonych wymaganiach zdrowotnych.


Poza tym wydarzenie wspiera grono znamienitych organizacji. Wśród nich należy wymienić Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, Fundację Alabaster, czy Fundację Pokonać Alergię, które będą przez dwa dni służyły swoją wiedzą i doświadczeniem.

Dni Alergii to także grupa wyjątkowych sponsorów, których zaangażowania nie można pominąć. Ponownie spotkamy tu markę Neutral, która występuje, tak jak w 2014 r. w roli sponsora strategicznego, firmę Schär – producenta żywności bezglutenowej oraz firmę Robert Thomas – producenta odkurzaczy dla alergików.


Zapowiadają się dwa bardzo intensywne i pełne atrakcji dni. Zapraszamy gorąco do współtworzenia atmosfery tego wydarzenia.


Wiecej informacji: www.dnialergii.pl