Komary, muchy, mrówki - jak się ich pozbyć i poradzić sobie z ukąszeniami?

Owady to jeden z najbardziej uciążliwych problemów lata. Trudno poradzić sobie z nimi zwłaszcza nad jeziorem czy rzeką, ale nie brakuje ich też w miastach. Wlatują do domu, nie dają spać, gryzą, a miejsca po ich ukąszeniach mogą piec i swędzieć. Jeśli chcecie pozbyć się owadów z domu, a także złagodzić dolegliwości po ugryzieniu i zabezpieczyć przed kolejnymi, obejrzyjcie nasze myki!
myk - spray na komary myk - spray na komary myk

Naturalny spray odstraszający komary

Komary to największa bolączka wszelkich plenerowych wyjść. Są jednak sposoby, by skutecznie je odstraszyć. Naturalny spray uchroni cię przed ukąszeniami, a zrobienie go zajmie ci dosłownie chwilę.

Płyn odstraszający kleszcze

Temat kleszczy powraca co roku, ale w tym sezonie jest ich wyjątkowo dużo. W związku z tym należy pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu. A w tym przypadku, im więcej - tym lepiej. Oto dwa proste przepisy na płyn odstraszający kleszcze, który zrobisz w domu.

Myki na pozbycie się komarów z domu

Nic nie denerwuje tak bardzo, jak komar nad uchem w środku nocy. Na szczęście zamiast truć się chemią, są inne, naturalne sposoby na odstraszenie insektów. My mamy aż cztery. 

Domowe sposoby na złagodzenie ukąszeń owadów

A co zrobić, jeśli owady już cię pogryzą? Gdy już do tego dojdzie, domowymi sposobami da się łagodzić dolegliwości. My mamy na to aż 5 sprawdzonych i skutecznych myków!

Sposoby na pozbycie się much z domu

Owadami, które atakują nawet w domu, są muchy. Aby ich się pozbyć, nie potrzebujesz na szczęście chemicznych środków. Istnieją domowe i - co najważniejsze - ekologiczne sposoby na szybkie pozbycie się ich z mieszkania.

Naturalny lep na muchy

A może naturalny lep na muchy? Wystarczy naprawdę kilka składników i wreszcie uwolnisz się od tych uciążliwych owadów.

Naturą w mole, mrówki, rybiki i pająki

Niektóre insekty uprzykrzają nam życie nie tylko latem, ale też przez cały rok. Powód? Po prostu razem z nami zamieszkują nasze domy. Na szczęście istnieje sporo naturalnych sposobów na ich zwalczanie lub odstraszenie. Podpowiadamy, jak łatwo możesz pozbyć się najczęstszych bywalców naszych mieszkań - moli, mrówek, rybików i pająków.