Powoli, bez wysiłku, wygodnie, czyli najlepsze pozycje dla zestresowanych? Czasem warto zmienić strategię

Niewątpliwie seks pozwala rozładować napięcie i może pomóc odstresować się. Po ciężkim dniu przyda się zastrzyk endorfin, relaks i odprężenie. Brak sił? Kochajcie się niespiesznie. Roznosi cię złość? Pozbądź się negatywnego balastu jak najszybciej. Dobrej zabawy!
Pozycje seksualne, które pomogą się odstresować, Pozycje seksualne, które pomogą się odstresować, Marta Kondrusik

Seks w walce ze stresem? To ma sens

Seksem nie rozwiążesz poważnych problemów w związku. Nie wyleczysz w ten sposób depresji czy innych poważnych konsekwencji przewlekłego stresu. Zarazem: może być doraźnym lekarstwem w przypadku emocjonalnego napięcia.

Wiadomo, że udane życie seksualne ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie: reguluje ciśnienie tętnicze, wspiera odporność, dostarcza serotoniny, zwanej hormonem szczęścia.

Więcej o zaletach seksu

Po ciężkim dniu nawet nie masz ochoty? Polecamy pozycje łatwe, przyjemne, które pozwalają się zrelaksować. Niektóre to seksualny elementarz. Inne, dzięki niewielkim modyfikacjom, dostarczą nowych wrażeń.

A może 'szybki numerek'? Pozwoli na ekspresowe odprężenie. W naszym zestawieniu znajdziesz różne propozycje. Twój wybór. Może akurat dziś wystarczy ci samo czytanie, by oderwać się od przykrych myśli. I o to chodzi przecież.

Pozycja seksualna: lustro kochanków Pozycja seksualna: lustro kochanków Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: lustro kochanków

Na początek coś dla doświadczonych par, raczej z dłuższym stażem, które lubią bliskość w każdym wymiarze - tu dotykacie się całym ciałem. I przeglądacie się sobie wzajemnie: jak w lustrze.

O co chodzi w tej pozycji?

Mężczyzna kładzie się na plecach i lekko rozchyla nogi. Trzyma kobietę w talii. Partnerka całym ciałem ociera się o męskie ciało, udami ściskając penisa.

Zalety

 • Bliskość, czułość, element eksperymentu.
 • Orgazm niezbyt szybki, ale jak już jest, to solidny.
 • Kobieta wpływa nie tylko na intensywność wrażeń oraz penetracji, ale także ma wrażenie dominacji. Zarazem: ta pozycja to kraina łagodności i delikatności... W sam raz, by pożegnać stres.

To jeszcze warto wiedzieć

Pozycja wskazana raczej dla par o podobnym wzroście.

Pozycja seksualna szpilka: spodoba się kobietom, które lubią bez reszty oddać się partnerowi Pozycja seksualna szpilka: spodoba się kobietom, które lubią bez reszty oddać się partnerowi Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: szpilka

Pozycja podobna do bardziej znanej pozycji huzarskiej. Spotykana jest czasem pod prostą nazwą: stojąca na pagonach. Sprawdza się do spontanicznego seksu, ale jeśli ma być pomocna w walce ze stresem, warto solidnie przygotować mebel do zabawy.

O co chodzi w tej pozycji?

Kobieta leży na plecach na brzegu łóżka (czy stole, byle o właściwej wygodnej wysokości, z czymś miękkim podłożonym pod plecy).

Wyprostowane nogi opiera o ramiona i plecy mężczyzny tak, by ciężar ciała spoczywał na jej głowie i barkach.

Mężczyzna stoi przed nią, a podczas penetracji kładzie ręce na jej udach. To on nadaje rytm i decyduje o głębokości pchnięć.

Warto wiedzieć

Wiele osób fantazjuje na temat tej pozycji, ale spodoba się tylko tym kobietom, które lubią całkowicie oddać się partnerowi. Niektóre panie narzekają na ból pleców i inne niekomfortowe odczucia w tej pozycji. Zatem - raczej bardziej sposób na jego napięcie niż obojga.

W zależności od wysokości mebla, niewygodnie bywa też mężczyźnie. Gdy przychodzi mu stać na palcach, o pełną satysfakcję niełatwo.

Zarazem: w tej pozycji mężczyźni, którzy mają kompleksy związane z rozmiarem członka, zwykle się ich wyzbywają. Możliwa jest głęboka penetracja i intensywne doznania kobiety.

Jeśli pozycja jest niewygodna, kobieta może się unieść i oprzeć ciężar ciała na zgiętych łokciach. Pomoże też włożona pod głowę poduszka. Niektóre pary decydują się na miękkie posłanie także pod plecy i zdarza się, że wówczas z założenia niska satysfakcja kobiety szybuje w górę.

W niektórych opracowaniach szpilka i stojąca na pagonach to dwie różne pozycje. W pierwszej wersji kobieta leży i utrzymuje jedną wysokość, a w drugiej: mężczyzna opuszcza i podnosi biodra kochanki w zależności od potrzeb i upodobań. W rzeczywistości to już wasza decyzja, jak zwiększycie doznania, a pozycja seksualna w zasadzie ta sama.

Zobacz także:

Pozycja seksualna: most jęków, Pozycja seksualna: most jęków, Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: most jęków

Może nie wygląda, ale to pozycja wygodniejsza od szpilki, a w dodatku przyjazna dla kręgosłupa kobiety i mężczyzny. Bóle pleców bywają skutkiem napięcia, ale i choroby zwyrodnieniowe to plaga narodowa. Zatem: zrelaksuj się i wzmocnij rusztowanie.

O co chodzi w tej pozycji?

Kobieta kładzie się na plecach, zgina nogi w kolanach, a ciężar ciała przenosi na stopy. Nogi rozsuwa szeroko, a biodra unosi. Może również podłożyć pod pośladki i kręgosłup ortopedyczną poduszkę. To odciąży jej kręgosłup. Pozycja gwarantuje, że penis partnera stymuluje najbardziej unerwione części pochwy.

Jeśli kobieta zaciska uda na biodrach mężczyzny, wzmacnia doznania obojga kochanków.

Zalety

 • Pozycja łatwa, przyjemna, a w bonusie zapewnia wzmocnienie mięśni lędźwiowych i pośladków.
 • Działa profilaktycznie i leczniczo. Polecana seniorom.

Pozycje seksualne przyjazne dla seniorów

Ból pleców? Sprawcą nie musi być chory kręgosłup

Interesująca modyfikacja pozycji seksualnej klasycznej: krab, Interesująca modyfikacja pozycji seksualnej klasycznej: krab, Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: krab

Odstresowaniu służy przyjemność bez większych wyzwań, ale dobrze, gdy nie jest zbyt banalnie. Zatem: pomysłowa modyfikacja pozycji misjonarskiej. Więcej rozkoszy, zwłaszcza dla niej.

O co chodzi w tej pozycji?

Kochanka kładzie się na plecach i przyciąga kolana do piersi, odsłaniając w ten sposób wejście do pochwy. Mężczyzna klęczy naprzeciwko i wysuwa do przodu biodra. Zalecana łagodna penetracja, by wydłużyć przyjemność.

Zalety

 • Możliwa głęboka penetracja nawet wtedy, gdy penis nie jest zbyt duży.
 • Chociaż tak bliska pozycji misjonarskiej, gwarantuje nowe doznania.
 • Jest możliwość pieszczenia łechtaczki, jeśli kobieta nie wymaga podtrzymywania bioder.
 • Możecie obserwować siebie i czerpać dodatkową satysfakcję z patrzenia na rozkosz partnera.

Warto wiedzieć:

Ciekawy jest wariant, gdy kochanka kładzie się na boku, twarzą obraca do partnera. On również się kładzie. Teraz pieszczenie łechtaczki to już łatwizna.

Dlaczego łechtaczka jest taka ważna? Bo to żaden 'guziczek'. Zobacz:

Macie dużą wannę? Pozycja seksualna: na siedząco, tyłem, najlepiej sprawdza się podczas relaksującej kąpieli, Macie dużą wannę? Pozycja seksualna: na siedząco, tyłem, najlepiej sprawdza się podczas relaksującej kąpieli, Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: na siedząco, tyłem

A teraz czas na relaks w wodzie. Przyda się spora wanna, chociaż nie musi być wielkości basenu kąpielowego. No, chyba, że ją sobie tylko wyobrazicie...

O co chodzi w tej pozycji?

Potrzebna jest duża, wygodna wanna, gwarantująca oparcie dla pleców mężczyzny. Woda ujmuje ciału ciężaru, kąpiel działa rozgrzewająco i odprężająco.

Zalety

 • Nie trzeba mieć silnych nóg. Nie szkodzi, gdy bolą po zakupach i są lekko opuchnięte. Nogi można swobodnie, wygodnie ułożyć.
 • Jeśli zadbacie jeszcze o odpowiednie olejki, świece zapachowe, a mężczyzna zrobi użytek z wolnych rąk, to może być ekscytujące doświadczenie, a na pewno zapomnicie o trudach mijającego dnia.

Warto wiedzieć:

Pozycja przyjazna dla tych, których często plecy bolą. Klasyczne pozycje seksualne siedzące zwykle nie są przyjazne kręgosłupowi (ze względu na trudności z przenoszeniem ciężaru ciała na kończyny, obciążenie partnera), ale ta jest wyjątkowa.

Pozycje seksualne: pozycja bocznego pchnięcia. Pozwala na intensywny orgazm i pieszczenie pleców Pozycje seksualne: pozycja bocznego pchnięcia. Pozwala na intensywny orgazm i pieszczenie pleców Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: boczne pchnięcie

To ona miała dziś niełatwo? Przyda się przy okazji masaż: dobry na problemy zdrowotne i zwykłe napięcie.

O co chodzi?

Kobieta leży na brzuchu. Partner klęka obok niej, odwodzi ostrożnie jej nogę do boku (nie do góry) i klęka między nogami - jedna noga na zewnątrz, jedna między jej udami. Mężczyzna kontroluje intensywność pchnięć, wysuwając zewnętrzną nogę do przodu.

Pozycja pozwala pieścić plecy kochanki, więc sprawdza się również przy bólach kręgosłupa.

Warto wiedzieć

Boczne pchnięcie to pozycja polecana głównie wtedy, gdy trzeba uważać na stawy biodrowe kobiety. Jeśli partner ma kłopoty z biodrem, powinien leżeć na plecach i nie nadwyrężać bioder ani kręgosłupa dynamicznymi ruchami frykcyjnymi.

W przypadku problemów z biodrami, zasadniczo bezpieczne pozycje seksualne to wszystkie te, które pozwalają uniknąć krzyżowania nóg i wyginania stawów biodrowych o więcej niż 90 stopni.

Po wymianie stawu biodrowego przez pierwsze trzy miesiące od zabiegu, po uzyskaniu zgody od lekarza na powrót do aktywności seksualnej, wskazane są wyłącznie pozycje na plecach. Potem zalecane są także boczne, ale bez owijania nóg wokół partnera (jak opisane dalej łyżeczki czy na ławeczce).

Zobacz także:

25 pozycji od tyłu

Sprawdza się nie tylko wtedy, gdy jesteście w bojowym nastroju. Pozycja seksualna: zawieszenie broni, Sprawdza się nie tylko wtedy, gdy jesteście w bojowym nastroju. Pozycja seksualna: zawieszenie broni, Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: zawieszenie broni

Ta pozycja pozwala odpocząć i się wyluzować. Bardzo pokojowa, chociaż to tylko 'zawieszenie broni'. Może bliskości mało, ale wytchnienia sporo.

O co chodzi w tej pozycji?

Mężczyzna leży na boku, a kobieta układa się na plecach prostopadle do jego ciała i podkłada ręce pod głowę. Dotyka pośladkami penisa, nogi przekłada przez uda i pośladki kochanka.

Partner jedną ręką głowę podpiera głowę, drugą lekko podpiera uda kobiety. Wprowadza penisa do pochwy, reguluje intensywność ruchów i stymulacji. 

Zalety

 • Pozycja zapewnia relaks i komfort, gdy przejmujecie się rozmiarem ciała.
 • Sprawdza się niezależnie od tego, kto jest 'duży', bo ciała niemal się nie stykają.
 • Mężczyzna może pieścić piersi i łechtaczkę partnerki.

To jeszcze warto wiedzieć

Pozycje seksualne  boczne zwykle sprawdzają się przy sporych różnicach gabarytów między kochankami. Cieszą się dużą popularnością, gdyż nie są męczące i nie wymagają szczególnej sprawności fizycznej.

Pozycja seksualna na pieska Pozycja seksualna na pieska Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: na pieska

Klasyka, gdy jednak po głowie wam chodzi szybki numerek. Pozycja nie wymaga specjalnych przygotowań. Zawsze można sobie zrobić krótką przerwę na relaks. To też dobry pomysł na ekscytujące powitanie.

O co chodzi w tej pozycji?

Partner klęka za kochanką. Ta pochyla się do przodu, zazwyczaj klęcząc i opierając się na łokciach lub dłoniach. Partnerka może także położyć tułów na łóżku lub krześle, pozostać na wyprostowanych rękach. Warto pamiętać, że im wyżej znajdują się pośladki, tym penetracja jest głębsza.

Zalety

 • Pozycja seksualna na pieska pozwala na stymulację bardzo wrażliwych partii kobiecego ciała. Wolne ręce mężczyzny pozwalają mu przede wszystkim pieścić kobiece piersi, to on także ma pełną kontrolę nad sytuacją i tempem. Jednocześnie widok i tak bliski kontakt z pośladkami partnerki może dodatkowo wzmacniać podniecenie.
 • Pozycja sprawdza się nawet w przypadku partnerów o sporej różnicy wzrostu czy wagi.

To jeszcze warto wiedzieć o tej pozycji

Część kobiet ma opory przed pozycjami od tyłu. Gdy się jednak lepiej poznacie i przekonacie, że bliskość i czułość jest możliwa nie tylko twarzą w twarz, warto spróbować. Pozycja bywa też nazywana tylną lub kolanowo-łokciową.

Niby kochanego ciała nigdy za dużo, ale... Propozycje dla par o sporej różnicy wagi

Prawie jak na pieska, ale niezupełnie. Pozycja seksualna: tylna (z oparciem) Prawie jak na pieska, ale niezupełnie. Pozycja seksualna: tylna (z oparciem) Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: tylna, z oparciem

Takie całkowite zejście do parteru, jak w pozycji na pieska, niekoniecznie podoba się wszystkim kochankom. Ta modyfikacja pozycji na pieska uda się, jeśli znajdziecie solidny mebel. To nietrudne. Można oprzeć się o łóżko, ale równie dobrze o: poręcz, schody czy ścianę i zaliczyć ekscytujący szybki numerek. I po kiepskim nastroju.

O co chodzi w tej pozycji?

Kobieta opiera się wygodnie o mebel (łóżko, krzesło, stolik) i wypina pośladki w kierunku partnera tak, by wagina (lub odbyt - w zależności od planów) znalazły się na wysokości penisa.

Zasadniczo kobieta pozostaje bierna, ale to nie oznacza, że nie ma żadnego wpływu na przebieg miłosnego aktu. 

Zalety

 • Pozycja często podoba się kobietom. Uznaje się powszechnie, że panie nie lubią kochać się od tyłu. Rzeczywiście, wiele początkowo miewa opory. Jeśli jednak już się przełamią i spróbują, bywa, że te pozycje stają się ich ulubionymi.
 • Pozycje od tyłu pozwalają niekiedy na bardzo silną stymulację przedniej ściany pochwy oraz punktu G. Kobieta poprzez umiejętne ułożenie bioder i okrężne ruchy miednicą może zintensyfikować swoje doznania.

Warto wiedzieć:

Uwaga na kanty - w miłosnym uniesieniu łatwo o skaleczenie.

Więcej propozycji, gdy stawiacie na szybki numerek

Pozycja seksualna: od tyłu, na leżąco, Pozycja seksualna: od tyłu, na leżąco, Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: od tyłu, na leżąco

To może jeszcze jedna lekko zmodyfikowana pozycja klasyczna od tyłu? Właśnie ta niewielka zmiana może zapewnić unikalną rozkosz i fantastyczny orgazm.

O co chodzi w tej pozycji?

Ona kładzie się na brzuchu i tak pozostaje. Powinna unosić pośladki powoli tak, by umożliwić partnerowi penetrację, a potem wsuwanie się w kochankę na różną głębokość.

Warto wiedzieć

Teoretycznie łatwo z tej pozycji przejść do tradycyjnej na pieska, jednak zostając w leżącej przy szybkich ruchach frykcyjnych kobieta będzie lekko przesuwać się po powierzchni łóżka czy miękkiego dywanu. To może zapewnić dodatkową stymulację łechtaczki.

Pozycja bywa nazywana uściskiem ogiera.

Pozycja seksualna na łyżeczkę Pozycja seksualna na łyżeczkę Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: na łyżeczkę

Lubicie pozycje na boku, ale zawieszenie broni nie przypadło wam do gustu, bo brakuje bliskości. Sięgnijmy zatem po klasykę.

O co chodzi w tej pozycji?

Kobieta leży na boku, a leżący za nią partner wprowadza członka do pochwy (możliwa też wersja analna).

Mimo że zakres ruchów jest tu niewielki, to wolne ręce obojga partnerów mogą wzmacniać doznania (można dostać się do łechtaczki, pieścić piersi).

Pozycja pozwala na intensywną stymulację punktu G.

Warto wiedzieć

Chociaż nie kochacie się twarzą w twarz, pozycja umożliwia szczególną bliskość. 

Można kochać się długo i leniwie. Mężczyzna może przytrzymywać pośladki kobiety i w ten sposób regulować tempo pchnięć, co dodatkowo urozmaici stosunek.

Na łyżeczkę fajnie jest nawet zasnąć.

Łyżeczki ('na łyżeczkę') sprawdzają się także w czasie ciąży, ponieważ nie powodują nacisku na brzuch. Jest ceniona przez pary o sporej różnicy gabarytów: wagi i wzrostu.

Znudziły się łyżeczki? Pozycja seksualna: przekładaniec na boku, Znudziły się łyżeczki? Pozycja seksualna: przekładaniec na boku, Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: przekładaniec na boku

Na łyżeczkę - nuda, zawieszenie broni - za mało bliskości? Spróbujcie przekładańca. zwłaszcza, jeśli lubicie się kochać długo i powoli.

O co chodzi w tej pozycji?

Kobieta kładzie się na brzuchu obok partnera. On leży na boku. Partnerka przekłada nogi przez jego biodra tak, by jego penis mógł dosięgnąć pochwy.

Pozycja wymaga odrobiny gimnastyki. Partner musi wytrzymać napór jej ciała i utrzymać na boku. Czasem jest wygodniej, gdy kochanka położy się także częściowo na boku, jak na rysunku.

Zalety

 • Chociaż nie kochacie się cały czas twarzą w twarz, w tej pozycji jesteście naprawdę blisko.
 • Pozycja umożliwia stymulację łechtaczki i dość prostą regulację głębokości penetracji.

Czytaj także:

Pozycje seksualne dla początkujących

Pozycja seksualna: na ławeczce Pozycja seksualna: na ławeczce Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: na ławeczce

Na ławeczce to kolejna pozycja seksualna, która nie nadwyręży mięśni, a zabawa może być bardzo udana.

O co chodzi w tej pozycji?

Kobieta przekłada złączone nogi ponad biodrami mężczyzny, a on przylega do niej całym ciałem. Dzięki zaciśnięciu kobiecych ud mocniej pieszczone są boczne ścianki pochwy. Stymulacja penisa również jest silniejsza.

Zalety

 • Nie wymaga sporego wysiłku. Nie przeciąża konkretnych partii ciała, a zarazem umożliwia na szczególną bliskość i więź między partnerami.
 • Możecie patrzeć sobie w oczy. Okazywać czułość. Można się tulić, całować, obejmować, a zarazem nikt nie jest nadmiernie uciskany.
Pozycja seksualna: ośmiornica Pozycja seksualna: ośmiornica Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: ośmiornica

Ośmiornica ma naprawdę sporo zalet i niejednokrotnie kończy się potężnym orgazmem kochanków. Jedna z tych pozycji, w których łechtaczka jest stymulowana jakby przy okazji.

O co chodzi w tej pozycji?

On kładzie się na boku i unosi nogę. Ona klęka i wsuwa się między uda kochanka. W zależności od potrzeb opiera pośladki na stopach lub pozostaje bardziej wyprostowana.

Warto wiedzieć

Jest bliskość. Jest wygoda (głównie dla mężczyzny, ale kobiet też raczej ta pozycja nie męczy, jeśli nie mają problemu ze stawami).

Możecie się wzajemnie pieścić. Kobieta może wpływać na głębokość i intensywność stosunku, zarazem ocierając łechtaczkę. Mężczyzna może pieścić piersi, uda wybranki.

Pozycja lubiana przez wiele par.

W ośmiornicy jednak utrudnione jest całowanie, ale możliwe, gdy ona pochyli się do przodu. Zarazem trzeba uważać, żeby przy okazji nie wyłamać kochankowi nogi w biodrze.

Pozycja seksualna: trapez, Pozycja seksualna: trapez, Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: trapez

Ta pozycja to już większe wyzwanie. Raczej dla kochanków, którzy sobie ufają. Dzielicie się problemami, podzielcie się przyjemnością.

O co chodzi w tej pozycji?

On siada na brzegu łóżka z nogami opartymi na podłodze. Ona siada na jego udach i obejmuje go nogami w pasie. Po wprowadzeniu członka do pochwy kobieta powoli odchyla się do tyłu, aż dotknie głową ziemi.

Zalety

Ponieważ miednica partnerki ściśle przylega do bioder partnera, penetracja jest głęboka i bardzo przyjemna.

Pozycja wygląda na trudną, ale w rzeczywistości udaje się nawet niedoświadczonym kochankom. Nie wymaga szczególnego dopasowania, tylko wzajemnego zaufania.

Pchnięcia członka intensywnie stymulują punkt G w pochwie kobiety, a dodatkowo jej partner ma wyjątkowo dogodną możliwość pieszczot łechtaczki i ud. Zatem: możliwy i intensywny orgazm, i wytrysk kobiety.

Kobiecy wytrysk istnieje. Dowiedz się, skąd się bierze i jak to wygląda:

Warto wiedzieć

Kochanka nie tylko musi zaufać partnerowi, ale także maksymalnie się odprężyć. Musi także zaakceptować całkowitą dominację mężczyzny: to on ją podtrzymuje i nadaje tempo. Lubisz czasem ulec? Orgazm będzie intensywny.

Bez pośpiechu. Pozycja seksualna: tron cesarza, Bez pośpiechu. Pozycja seksualna: tron cesarza, Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: tron cesarza


Pozornie to nie jest trudna pozycja. Tymczasem: męczy, wymaga samokontroli i niezłej komunikacji. Nogi mogą zaboleć... Skąd zatem obecność w tym zestawieniu? Bo jak wam wyjdzie, to zapomnicie o wszelkim stresie.

O co chodzi w tej pozycji?

Mężczyzna siada z wyprostowanymi nogami (może też usiąść na łydkach), a kobieta dosiada go tyłem. Zgina nogi w kolanach i nogi również kieruje do tyłu.

Warto wiedzieć

Główna zaletą jest wolne tempo stosunku. Wpływ na nie ma przede wszystkim kobieta.

Partnerka może nie tylko wykonywać ruchy góra - dół, przód - tył, ale także rozchylać nogi i w ten sposób dostarczać dodatkowe bodźce.

Mężczyzna może swobodnie pieścić piersi kobiety (ręce ma wolne), a zarazem cieszyć się dłużej seksem.

Finał (jeśli do niego dojdzie) będzie się wam na pewno podobał.

Niełatwa pozycja seksualna 'L', Niełatwa pozycja seksualna 'L', Marta Kondrusik

Pozycja seksualna: L

Na koniec pozycja dość trudna, głównie dla kobiety (jeśli nie jesteś wysportowana, dajcie sobie spokój), ale jak wyjdzie, orgazm bywa solidny.

O co chodzi w tej pozycji?

Partnerka leży z jedną nogą ugiętą w kolanie, a drugą wyprostowaną. Odchyla się maksymalnie w bok tak, jak przy szpagacie, by nagi utworzyły kąt prosty (prawie). Kochanek nachylający się nad partnerką ma łatwy dostęp do waginy oraz łechtaczki.

Zalety

 • Tak się kochając kobietę można pieścić i doprowadzić do rozkoszy na parę sposobów.
 • Mężczyźni cenią tę pozycję także za niepowtarzalny widok.
 • Pozycja pozwala na wyjątkowo głęboką penetrację (uwaga, nie nadaje się na początek stosunku).

Warto wiedzieć

Mężczyzna może pomóc partnerce w utrzymaniu szerokiego rozstawu nóg, przytrzymując je od wewnętrznej strony uda.

Pozycję można wypróbować na krawędzi łóżka lub stołu: wtedy mężczyzna klęczy lub stoi. 

Uwaga! Paniom mniej wysportowanym zdarzają się kurcze łydki w wyprostowanej nodze. Nie róbcie tego zbyt długo.

Więcej o: