Męskie akcesoria erotyczne to nie tylko dmuchane lalki. Jak tego używać? Ile trzeba zapłacić?

Plugi, ringi, masażery, kulki... Seks zabawki dla panów to nie tylko dmuchane lalki, wstydliwie ukrywane pod łóżkiem. Wiele akcesoriów gwarantuje seksualne wspomaganie i nadaje się do zabawy dla dwojga. Poznaj popularne gadżety i dowiedz się, jak dbać o higienę, żeby figle nie doprowadziły do zdrowotnych problemów.
Sex zabawki przydają się jej, jemu, obojgu... Męskie też bywają różowe, zabawne i niekoniecznie są substytutem partnerki, Sex zabawki przydają się jej, jemu, obojgu... Męskie też bywają różowe, zabawne i niekoniecznie są substytutem partnerki, Kopytin Georgy/Shutterstock

Warto spróbować - dla odmiany

Gadżety erotyczne dla mężczyzn, w przeciwieństwie do kobiecych (różnorodnych, uchodzących za niemal eleganckie), są "prostackie", a przynajmniej "dziwne"? Nic bardziej błędnego. Warto się do nich przekonać, bo seks z użyciem zabawki erotycznej jest znacznie bezpieczniejszy od przypadkowych kontaktów seksualnych, nie uchodzi za zdradę (gdy z jakiegokolwiek powodu nie jest możliwa bliskość w stałym związku), a jeśli w sypialni powiało już nudą, może być też ciekawą odmianą dla dwojga.

Oczywiście, nie mamy też nic przeciwko dmuchanym lalkom, zwłaszcza że te mogą robić wrażenie - japońskie sztuczne damy do towarzystwa to prawdziwe dzieła sztuki. Zapewniamy tylko, że zabawek dla panów jest zdecydowanie więcej, w różnych rozmiarach.

O tym, kiedy lalka się sprawdza, nawet bardzo, opowiada seksuolog:

Masturbator zwieńczony waginą i gadżet analny Masturbator zwieńczony waginą i gadżet analny Daria Owicka www.sklep-intymny.pl

Masturbatory to podstawa

Męskie zabawki erotyczne to głównie masturbatory. To bardzo dobre rozwiązanie dla początkujących. Umożliwia skoncentrowanie się wyłącznie na własnych doznaniach i naukę opóźniania wytrysku.

Masturbatory mają różne formy:

  • wejścia do pochwy (tzw. Fleshlight),
  • ust,
  • odbytu,
  • neutralne, czyli takie, które nie nawiązują kształtem do anatomii.

Różnią się też rozmiarami, warto zatem dokonać odpowiednich pomiarów przed udaniem się na zakupy. Czasem nie jest się w stanie samodzielnie ocenić potrzebnego rozmiaru. Wówczas warto nabyć masturbator elastyczny. Po lepszym poznaniu potrzeb, oczekiwań i możliwości, wybór kolejnej zabawki będzie łatwiejszy.

Pod względem techniki stosowania masturbatory są także zróżnicowane. Można je przymocować do ściany, umieścić pomiędzy ramą łóżka a materacem, trzymać w dłoni samemu lub dać drugiej osobie.

Ile to kosztuje? Masturbatory/ Fleshlight - od 35 zł do 299 zł (przy egzemplarzach modelowanych na konkretnych aktorkach filmów dla dorosłych).

Masturbatory i masażery pozwalają lepiej poznać i skupić się na własnych potrzebach Masturbatory i masażery pozwalają lepiej poznać i skupić się na własnych potrzebach Daria Owicka, www.sklep-intymny.pl

Gadżety analne

Gadżety do odbytu to silikonowe masażery i kulki analne, które sprzedawane są w różnych kształtach i rozmiarach. Działanie kulek waginalnych i analnych, poza miejscem korzystania z nich, jest identyczne; różnią się jednak budową. Te pierwsze mają większą średnicę i jest ich mniej (zwykle dwie lub trzy), podczas gdy te drugie są mniejsze i jest ich więcej, jedna po drugiej. Przez ich zbliżoną budowę nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać kulki waginalne jako analne i na odwrót, ale trzeba pamiętać, że projektowane były w konkretnym celu i eksperymenty mogą powodować u niektórych, bardziej wrażliwych osób, dyskomfort.

Godny polecenia jest także plug, czyli wykonany z metalu korek analny. Nie tylko stymuluje on prostatę, ale także może dać efekt rozluźniający - wystarczy przed użyciem ogrzać go w ciepłej wodzie. Można w ten sposób bawić się solo lub we dwoje.

Początkujący panowie powinni zaczynać od rozmiarów mniejszych. Warto pamiętać, że niezależnie od wielkości, wszystkie profesjonalne gadżety analne mają jedną wspólną cechę - szeroką podstawę. To zabezpiecza przed ich wessaniem, skutkującym koniecznością udzielenia pomocy lekarskiej.

Gadżety analne umożliwiają również ćwiczenia mięśni Kegla. Nadają się do tego zarówno wyprofilowane odpowiednio dilda (sztuczne penisy), jak i kulki analne.

Za masażer prostaty trzeba zapłacić od 50 zł do nawet 800 zł (w przypadku zaawansowanych, ekskluzywnych modeli sterowanych zdalnie), najczęściej jednak ok. 150 zł. Plugi żelowe kosztują 19-29 zł, metalowe i ozdobne ok. 100 zł. Za kulki analne trzeba zapłacić od 40 do 80 zł (kulki waginalne są droższe: od 60 do 160 zł).

Czytaj także: Pozycje seksualne od tyłu, 25 propozycji

Pierścienie i pompki pozwalają przedłużać erekcję. Oczywiście nie tak, jak nowoczesne leki, ale z pewnością ich niesłabnąca od wieków popularność wskazuje, że to dobra zabawa Pierścienie i pompki pozwalają przedłużać erekcję. Oczywiście nie tak, jak nowoczesne leki, ale z pewnością ich niesłabnąca od wieków popularność wskazuje, że to dobra zabawa Daria Owicka, www.sklep-intymny.pl

Pierścienie stare jak świat

Na rynku dostępne są gadżety wspomagające erekcję (pierścienie erekcyjne, ang. cockrings). To chyba najstarsze akcesoria erotyczne, znane już w starożytnych Chinach.

Pierścień nakłada się wokół moszny i/lub podstawy penisa. Powoduje to zahamowanie odpływu krwi i w rezultacie przedłuża erekcję i utrzymuje twardość członka. Do przedłużania erekcji służą też pompki do penisa.

Cena pierścieni: od 19 do 30 zł, pompek: od 50 do 200 zł.

Pamiętaj, że w seksie podstawą jest pewność siebie:

Silikonowe, ze stali nierdzewnej, nawet szklane: męskie akcesoria erotyczne zaskakują nie tylko kształtem, Silikonowe, ze stali nierdzewnej, nawet szklane: męskie akcesoria erotyczne zaskakują nie tylko kształtem, Peter Leee/Shutterstock

Higiena i bezpieczeństwo stosowania męskich gadżetów erotycznych

Gadżety erotyczne trzeba bezwarunkowo czyścić po każdorazowym użyciu, dokładnie osuszać i przechowywać w specjalnie do tego przeznaczonym, zamkniętym pojemniku. Są wykonane z różnych materiałów i to ma znaczenie przy myciu.

Najbezpieczniejszym, neutralnym dla ciała jest silikon medyczny. Można go czyścić specjalnym preparatem czyszczącym w sprayu (cleanerem), ale także myć wodą z mydłem, myć w zmywarce z funkcją sanityzacji (eliminującej mikroorganizmy), a nawet wygotowywać.

Zabawki plastikowe można czyścić cleanerem i wodą z mydłem. Uwaga: nie wolno do nich stosować lubrykantów na bazie alkoholu, który może uszkodzić powierzchnię.

Gadżety z mieszanek silikonowych (TPR, cyberskóry, elastomeru itp.) czyści się podobnie jak plastikowe. Wykonane ze stali nierdzewnej i szkła (bezpieczne - nie tłuką się) można czyścić jak silikonowe, ale w przypadku gotowania należy jednak dno naczynia zabezpieczyć wkładką z silikonu, ostatecznie lnianą ściereczką, aby gadżet nie stykał się z dnem.

Czasem po zabawie z użyciem gadżetów erotycznych pojawia się uczulenie. Alergię w zasadzie można mieć na wszystko, ale zazwyczaj u osób podatnych pojawia się przy stosowaniu zabawek z mieszanek silikonowych. W przypadku zaobserwowania nietypowego zaczerwienienia, obrzęku okolic intymnych itp. objawów, należy natychmiast zaprzestać stosowania gadżetów wykonanych z tych tworzyw i zastąpić je wyprodukowanymi z czystego silikonu medycznego lub stali nierdzewnej, ewentualnie ze szkła.

Na akcesoriach z mieszanek silikonowych po pewnym czasie mogą się pojawić czarne plamki. Jest to oznaka procesu pleśnienia i taki gadżet należy bezwzględnie wyrzucić. Nie wolno też stosować zabawek, na których zauważymy jakiekolwiek inne przebarwienia, otarcia lub pęknięcia.

Jeśli sex zabawki nie są przeznaczone tylko dla jednej osoby, masz więcej partnerów seksualnych itd., pamiętaj, by zawsze używać ich z prezerwatywą. Stanowi ona dodatkowe zabezpieczenie przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Zdjęcia akcesoriów i konsultacja: Daria Owicka, Sklep-Intymny.pl

Więcej o: