Jajecznica czy sadzone? To, w jaki sposób przyrządzasz jajka, świadczy o Twojej osobowości

Naukowcy z Mindlab International twierdzą, że to, w jaki sposób przyrządzasz jajka, mówi o tobie więcej, niż można byłoby się spodziewać. Masz ochotę sprawdzić, co?
To, w jaki sposób przyrządzasz jajka, świadczy o Twojej osobowości To, w jaki sposób przyrządzasz jajka, świadczy o Twojej osobowości CC BY-ND 2.0 Flickr.com/David Blackwell.

Jajecznica czy sadzone? To, w jaki sposób przyrządzasz jajka, świadczy o Twojej osobowości

Naukowcy z Mindlab International twierdzą, że to, w jaki przyrządzasz jajka, mówi o Tobie więcej, niż można byłoby się spodziewać. Masz ochotę sprawdzić, co?

Ulubiony sposób jedzenia jajek może wskazywać na określony typ osobowości, ścieżkę zawodową, a nawet stopień popędu seksualnego - pokazuje badanie zlecone z okazji Brytyjskiego Tygodnia Jajek. Badacze z Mindlab International przepytali ponad 1 tys. dorosłych w Wielkiej Brytanii. Następnie z pomocą zaawansowanej matematyki oraz skomplikowanych procesów przetwarzania danych odkryli powiązania między wyborem jajecznych przysmaków, a stylem życia, charakterem i klasą społeczną. Zjawisko to nazywamy "czynnik jajka" - mówi Adrew Joret z British Egg Industry Counsil. Co ulubione jajka mogą o nas powiedzieć? Uwaga, wyniki potraktuj z przymrużeniem oka.

jajka sadzoneCC BY-SA 2.0 Flickr.com/Japanexperterna.se

Jajka sadzone - otwarci na doświadczenia z dużym libido

Osoby, które wybierały jajka sadzone, zazwyczaj były bardziej otwarte na nowe doświadczenia, kreatywne, ciekawe i obdarzone dużą wyobraźnią. Jednak to nie wszystko. Słabość do jajek w takiej formie może wskazywać także na wysokie libido i bogate życie seksualne. W tej grupie zanotowano zwiększony udział osób młodych, badanych płci męskiej, wykwalifikowanych pracowników, tych, którzy mają starsze rodzeństwo oraz posiadaczy większej ilości potomstwa (od 4 dzieci wzwyż).

Jajecznica Jajecznica (CC BY-SA 2.0 Flickr.com/Jonathan Lin

Jajecznica - zdystansowani i zamożni

Osoby gustujące w jajecznicy są bardziej zdystansowane i mniej otwarte, niezbyt szybko dopuszczają do siebie innych. Często zajmują kierownicze stanowiska i dorabiają się dobrej sytuacji finansowej. Sporo wśród nich właścicieli nieruchomości. Jest to potrawa najczęściej wybierana przez osoby, które nie posiadają dzieci.

Jajka na twardo Jajka na twardo CC BY-SA 2.0 Flickr.com/vanessa lollipop

Gotowane jajka - beztroscy i impulsywni optymiści

Osoby wybierające gotowane jajka częściej są beztroskie, a nawet nieostrożne i impulsywne - pokazuje badanie. Zauważono, że w tej grupie częściej niż w innych dochodzi do rozwodów. Jest też jaśniejsza strona medalu. Wielbiciele gotowanych jajek są otwarci i ekstrawertyczni. Bardzo prawdopodobne, że wybierają ubrania z dużą ilością ozdób, lubią żywą muzykę. Wiele wskazuje też na to, że są bardziej szczęśliwi niż reszta.

Statystycznie rzecz biorąc, częściej są rodzicami dwójki dzieci i większość spośród nich to kobiety. Smak na tego rodzaju jajka może się wykształcić dopiero z biegiem czasu - im jesteśmy starsi, tym większa szansa na właśnie takie kulinarne upodobania.

Omlet Omlet CC BY 2.0 Flickr.com/Jorge Gómez

Omlet - dobrze zorganizowani i warci zaufania

Omlet okazał się zdecydowanie najrzadziej wybieraną jajeczną potrawą. Jego amatorzy natomiast byli zdyscyplinowani, dobrze zorganizowani. Można było na nich polegać. Badanie wykazało, że zazwyczaj mają oni schludne domy oraz rzadziej niż inni się rozwodzą. W dodatku żyją najdłużej.

Jajka na miękko Jajka na miękko CC BY 2.0 Flickr.com/Nan Palmero

Jajka na miękko - przyjacielscy ekstrawertycy

Wielbiciele jajek na miękko to zazwyczaj osoby bardzo przyjacielskie, pełne energii, ekstrawertyczne. Często zakładają na siebie ubrania kolorowe, rzucające się w oczy, preferują także żywą, optymistyczną muzykę. To najprawdopodobniej najszczęśliwsza grupa, ze wszystkich zjadaczy jajek.

Więcej o:
Komentarze (32)
Jajecznica czy sadzone? To, w jaki sposób przyrządzasz jajka, świadczy o Twojej osobowości
Zaloguj się
 • czarna_brygada09

  Oceniono 51 razy 51

  Ja lubię; sadzone, gotowane, na miękko, jajecznicę i omlet a dodatkowo jeszcze w jajkami koszulkach nie pogardzę .... pytanie jaką mam osobowość?

 • magwol2

  Oceniono 26 razy 26

  Jestem otwartym i twórczym introwertykiem. Przyjaźnie nastawionym do ludzi mizantropem. Uporządkowanym i zdyscyplinowanym bałaganiarzem.
  No tak mi wychodzi...

  Jajka jem taki, jakie mi się akurat chce robić. Lubię każde.

 • hannes_k

  Oceniono 16 razy 16

  Kurczę blade - mam chyba poważny problem.
  Inna osobowość wychodzi mi ze smażenia jajek, inna ze sposobu wieszania rolki papieru toaletowego, a jeszcze inna ze sposobu stawiania kubka kawy przy komputerze.
  Rozdwojenie jaźni ? Roztrojenie ?
  Czy ja w ogóle jestem normalny ?
  Na wszelki wypadek nie będę sprawdzał swojej osobowości na podstawie sposobu trzymania długopisu i układania naczyń w zmywarce: to mogłoby mnie ostatecznie pogrążyć.

 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 12 razy 12

  dwa tygodnie temu:
  To, jak wieszasz papier toaletowy, świadczy o Twojej osobowości.
  przedwczoraj:
  Dlaczego rano brzydko pachnie nam z ust, choć w nocy nic nie jedliśmy?
  dziś:
  "Naukowcy z Mindlab International twierdzą, że to, w jaki przyrządzasz jajka, mówi o Tobie więcej, niż można byłoby się spodziewać."
  ****
  Strach pomyśleć, z jakimi problemami przyjdzie się nam zmierzyć jutro. Czy świat, jaki znamy, jest na to gotowy?!

 • malgorzata.ewa.golab

  Oceniono 14 razy 10

  brednie!

 • chateau

  Oceniono 9 razy 9

  No bez jaj...

 • lactum

  Oceniono 5 razy 5

  A jak ktos lubi na wszelki sposob i do tego to praktykuje, to nie mozna go sklasyfikowac?

 • pilot.tv

  Oceniono 5 razy 5

  A ja lubie jajka sadzone, w koszulkach, na twardo, na miekko, jajka nadziewane, jajecznice w kilkunastu postaciach, kogel mogel, bezy oraz jajka wrzucane na wrzacy rosol i robione z niego jako makaron. Pycha :) No i jaka mam osobowosc?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX