Poznaj 9 korzyści płynących z picia ciepłej wody

Zaczynasz dzień od filiżanki kawy? Zastanów się, czy nie warto jej zamienić na szklankę ciepłej wody.
Fot. Fot. CC0 / Kboyd / Pixabay.com

Poznaj 9 korzyści płynących z picia ciepłej wody

Zaczynasz dzień od porannej kawy? Zastanów się, czy nie warto jej zamienić na szklankę ciepłej wody.

Szklanka zimnej wody działa na ciebie pobudzająco? Spróbuj dla odmiany wody podgrzanej. Lekarze mówią, że pita rano i na pusty żołądek ma korzystny wpływ na zdrowie. Sprawdź, jak to działa.

Fot. Fot. CC BY 2.0 / Grace Boyle / Flickr.com

Wspiera procesy trawienne

Ciepła woda uratuje cię przed krępującymi problemami żołądkowymi. Poranna szklanka pomoże w trawieniu. Uważaj za to na zimną wodę. Picie jej bezpośrednio po posiłku może działać w odwrotny sposób - zatrzymuje tłuszcze w organizmie i utrudnia trawienie.

Nęka cię zatwardzenie? Pij codziennie (rano, przed śniadaniem!) szklankę ciepłej wody, a twoje jelita będą pracować o niebo lepiej.

Fot. Fot. CC0 / Andreas160578 / Pixabay.com

Pielęgnuje skórę

Ciepła woda to eliksir młodości. Pomaga oczyścić organizm z toksyn powodujących przedwczesne starzenie. Naprawia komórki skóry, które naprężają skórę i czynią ją bardziej elastyczną. A elastyczniejsza skóra oznacza mniej zmarszczek!

Co więcej, picie ciepłej wody korzystnie wpływa na skórne nieprawidłowości. Pij 8 szklanek dziennie, by przeciwdziałać trądzikowi. Woda odblokuje pory, pozbędzie się szkodliwych zanieczyszczeń, nawilży całe twoje ciało.

Fot. Fot. CC0 / Jarmoluk / Pixabay.com

To naturalny środek przeciwko bólom menstruacyjnym

Zastąp tabletki przeciwbólowe ciepłą wodą. Wesprze cię w zwalczeniu dolegliwości menstruacyjnych, ponieważ obniży napięcie mięśni. Polepszy krążenie w naczyniach włosowatych, co pozytywnie wpłynie na ogólne rozluźnienie.

Fot. Fot. CC0 / Charlygracious / Pixabay.com

Wspomaga krążenie krwi

Ciepła woda poradzi sobie z tłuszczem, który odłożył się w organizmie. Oczyści układ trawienny i pozbędzie się toksyn. Dzięki temu krążenie będzie o wiele sprawniejsze. Jak już wspomnieliśmy, ciepła woda rozluźnia mięśnie - pomaga to także w przepływie krwi.

Fot. Fot. CC0 Public Domain

Jest sojusznikiem w odchudzaniu

Nieraz pewnie słyszeliście, że picie dużej ilości wody jest niezbędne podczas diety. To prawda. Nie zapominaj o piciu kilku litrów wody mineralnej dziennie, pamiętaj także o szklance ciepłej wody rano. Zwiększy temperaturę ciała, dzięki temu metabolizm ruszy z kopyta - w ciągu dnia twój organizm będzie w stanie spalić więcej kalorii. Jeśli dodasz do wody nieco cytryny, złagodzi to łaknienie. Warto wiedzieć, że ciepła woda podobno ogranicza chęć na nocne podjadanie!

Fot. Fot. CC BY 2.0 / Andrew Roberts / Flickr.com

Zwalcza bezsenność

Wypij szklankę ciepłej wody przed snem, by łatwiej zasnąć. Ta prosta sztuczka cię zrelaksuje i sprawi, że rano będziesz mieć więcej energii.

Fot. Fot. CC BY 2.0 / John Benson / Flickr.com

Jest dobra dla sportowców

Daj spokój chemicznym drinkom energetyzującym. Po treningu napij się po prostu ciepłej wody. Zapobiegnie odwodnieniu i zbilansuje poziom elektrolitów. Co więcej - przyspieszy spalanie kalorii po ćwiczeniach.

Fot. Fot. CC0 / Mojpe / Pixabay.com

Przeciwdziała infekcjom

Ciepła woda jest najlepsza na przeziębienie, katar i chore gardło. Wypłukuje flegmę, łagodzi katar (można się także inhalować), jednym słowem - przynosi ulgę.

Fot. Fot. CC BY-ND 2.0 / _arktoi / Flickr.com

Wzmacnia włosy

Ciepła woda "budzi" cebulki włosów. Dzięki temu włosy rosną szybciej i efektywniej. Nawilża skórę głowy, a więc pomaga w walce w łupieżem.

-------------------------------------------------------------------------------

MATERIAŁY PARTNERA - DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ

Zadbaj o to, by zdrowa, pełnowartościowa woda towarzyszyła Ci przez cały dzień - dzięki łatwo dostępnym butelkom filtrującym.

Więcej o: