Odchudzasz się? Ćwiczysz? Te produkty pomogą ci szybciej osiągnąć cel

Jak przyspieszyć przemianę materii? Co jeść przed treningiem, a co po nim? Podpowiadamy!
Produkty, które pomagają schudnąć Produkty, które pomagają schudnąć rys. Arkadiusz Gadaliński

Odchudzasz się? Ćwiczysz? Te produkty pomogą ci szybciej osiągnąć cel

Jak przyspieszyć przemianę materii? Co jeść przed treningiem, a co po nim? Podpowiadamy!

Wydawałoby się, że po wdrożeniu aktywności fizycznej do codziennego życia, odchudzanie stanie się banalnie proste. Tymczasem regularne uprawianie sportu wymusza inne nawyki żywieniowe, niż gdybyśmy bazowali wyłącznie na diecie redukcyjnej. Ćwicząc, potrzebujesz bowiem nie tylko większej liczby kalorii, lecz także odpowiednich składników odżywczych dostarczanych o właściwych porach. Oto produkty, które pomogą ci schudnąć i wyrzeźbić ciało.

Co jeść, aby schudnąć? Lista produktów, które przyspieszają odchudzanie:

Kawa pobudzi twoją przemianę materii, dzięki czemu odchudzanie stanie się łatwiejsze i bardziej efektywne.

Ananas od dawna znany jest jako sprzymierzeniec odchudzania. Wszystko dzięki obecności bromeliny, enzymu, który wspomaga trawienie poprzez rozkładanie białek do aminokwasów.

Grejpfrut i jabłko poprawią trawienie, z kolei migdały zmniejszą twój apetyt. Z tymi ostatnimi jednak uważaj: migdały są bardzo kaloryczne. Staraj się jeść ich nie więcej niż garść dziennie.

Produkty, które pomogą wyrzeźbić sylwetkę Produkty, które pomogą wyrzeźbić sylwetkę rys. Arkadiusz Gadaliński

Produkty, które pomogą Ci wyrzeźbić ciało

Marzysz o ładnie zarysowanych mięśniach? W takim razie tak zbilansuj dietę, aby każdego dnia w Twoim menu znalazły się produkty białkowe. Dobrym źródłem białka są: tuńczyk (jedząc go, dodatkowo dostarczasz organizmowi witaminę D, wapń i żelazo), indyk i jajka (witaminy z grupy B, żelazo), warzywa strączkowe (żelazo, magnez, błonnik). W ramach przekąski lub lekkiej kolacji zjedz serek wiejski.

Z kolei spożywając warzywa i owoce, dostarczysz mnóstwo składników odżywczych oraz węglowodany, dzięki którym będziesz mieć energię do codziennej aktywności fizycznej.

Produkty, które warto jeść przed treningiem Produkty, które warto jeść przed treningiem rys. Arkadiusz Gadaliński

Produkty, po które warto sięgnąć przed treningiem

Żadna dieta nie będzie skuteczna, jeśli nie wdrożysz do swojego życia aktywności fizycznej. Żeby jednak mieć energię do ćwiczeń, musisz zmienić swoje nawyki żywieniowe.

Co jeść przed treningiem:

Przed treningiem warto przekąsić coś lekkiego i węglowodanowego. Świetnie sprawdzi się zatem koktajl bananowy z mlekiem roślinnym (lub po prostu banan), owsianka z owocami (gotowana na wodzie), kajzerka z miodem lub dżemem, batonik zbożowy. W sklepach sportowych dostępne są również żele energetyczne, które prócz węglowodanów zawierają składniki odżywcze, najczęściej wypacane podczas treningu.

Produkty, które warto jeść po treningu Produkty, które warto jeść po treningu rys. Arkadiusz Gadaliński

Produkty, po które warto sięgnąć po treningu

Co jeść po treningu? Aby szybciej się zregenerować i już następnego dnia mieć energię do kolejnej sesji ćwiczeń, zjedz posiłek węglowodanowo-białkowy. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku porcja jogurtu greckiego z owocami, pieczywo żytnie z masłem orzechowym, kanapka z awokado, jajecznica. Jeśli po treningu nie masz możliwości szykowania sobie jedzenia, miej przygotowany batonik węglowodanowo-białkowy lub bakalie i orzechy.

Wydrukuj Wydrukuj rys. Arkadiusz Gadaliński

Wydrukuj i powieś na lodówce!

Trudno pamiętać o tym wszystkim każdego dnia? Jeśli zależy Ci na zdrowiu i szczupłej, wyrzeźbionej sylwetce, kliknij, wydrukuj, powieś na lodówce:

kliknij, wydrukuj, powieś

Więcej o: