Modelowanie ust

Usta stanowią zmysłową część twarzy człowieka, na której bardzo często koncentruje się wzrok rozmówcy. Wydatne, kształtne usta stały się marzeniem wielu kobiet, stąd tak bardzo popularne stały się zabiegi zwiększające ich objętość oraz zmieniające ich kształt i kontury.
Do powiększania ust oraz modelowania ich kształtu stosuje się kwas hialuronowy w postaci żelu. Naturalną cechą kwasu hialuronowego jest wiązanie i gromadzenie wody, co umożliwia prawidłowe nawilżenie tkanek. Do modelowania ust używa się najczęściej preparatów Restylane Lipp, Restylane Perlane oraz Surgilips. Zabieg jest nieco bolesny, w związku z tym wykonuje się znieczulenie stomatologiczne lub miejscowe. Preparat wprowadza się cienką igłą i, w zależności od oczekiwań, istnieje możliwość poprawienia konturu, zwiększenia objętości wargi górnej i dolnej oraz podniesienia kącików ust. Dużą zaletą preparatu jest jego elastyczność, nie jest wyczuwalny pod palcami. Po zabiegu występuje obrzęk warg, niekiedy zasinienie w miejscu wkłucia igłą, ale te niedogodności ustępują po kilku dniach. Zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć. Czas trwania zabiegu to około 30 minut.

Przeciwwskazania

- ciąża i okres karmienia piersią

- stany zapalny skóry

- choroby o podłożu autoimmunologicznym

Efekt

Preparat jest substancją całkowicie wchłanianą, bezpieczną. Estetyczny efekt preparatu utrzymuje się przez około 10 miesięcy. Uzależnione jest to od rodzaju skóry, trybu życia, korzystania z kąpieli słonecznych i solarium. W związku z powolną degradacją preparatu powtórzenie zabiegu powinno się odbyć po około 6 miesiącach.

Źródło: Klinika Sfera

Więcej o: