Problem z wrastającym paznokciem

Mam wrastający paznokieć i nie bardzo wiem jak go naprostować. Wrasta mi on w bok - zdjęcia są tu: http://oi40.tinypic.com/33wlh6e.jpg i http://oi42.tinypic.com/n20k6v.jpg . Byłem w salonie kosmetycznym, gdzie profesjonalnie zakładają klamry, ale powiedzieli, że do tak błahych przypadków nie trzeba i wystarczy podkładać fizelinę, ale nadal jest jak jest i cały czas boli; obcinanie na prosto też nic nie daje, bo rośnie na bok. Proszę o inne rady niż zerwanie paznokcia.
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Podkładanie fizeliny i odpowiednia toaleta jest dobrą radą. Kolejnym zabiegiem możliwym do zastosowania w domu jest odsuwanie skórek, ruchem odgarniającym, patyczkiem higienicznym ("do uszu") nasączonym płynem odkażającym np. Octaniseptem (w aptece bez recepty). Skórki należy zsuwać z paznokcia jednocześnie obracając patyczek wokół własnej osi w kierunku "z dołu do góry". Ze zdjęć widać, że paznokcie były dotychczas obcinane nieprawidłowo. Po stosowaniu tych metod przez miesiąc, jeśli nie będzie poprawy, proszę zgłosić się do chirurga.Więcej o:
Komentarze (1)
Problem z wrastającym paznokciem
Zaloguj się
  • Gość: zuzka

    0

    ja polecam zabieg metodą Arkady - wykonuje go chirurg na specjalnej kostce. kostka unieruchamia stopę i za pomocą specjalnych łopatek lekarz podważa paznokieć i utrwala jego pozycję akrylem - paznokieć nie ma jak wrastać. zabieg jest praktycznie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia i nie ma szwów :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX