Bóle głowy, oczodołów, światłowstręt

Od co najmniej dwóch lat, co kilka dni dopada mnie silny ból głowy (okolice skroni) który rzadko kiedy ustępuje po zażyciu środków przeciwbólowych. Coraz częściej towarzyszy mu ból oczodołów, światłowstręt i nudności. W przeciągu tygodnia dwa razy obudziłam się z ostrym bólem głowy, bólem gałek ocznych, a także nudnościami które zakończyły wymioty. Mimo nie przyjmowania posiłków (jedynie gorzka herbata) i tak towarzyszyły wymioty (ślina, żółć) i tak pół dnia wyjętego z codziennego dnia.. Później wszystko jest w porządku. Chciałabym się dowiedzieć co może mieć podłoże takich bólów? Może powinnam wykonać jakieś badania, czy mogę iść do lekarza rodzinnego po skierowanie? Szczerze mówiąc, nie pamiętam kiedy miałam robione jakiekolwiek podstawowe badania. Pół roku temu w powodu pękniętej żyłki w oku (zbyt duże ciśnienie w oku) brałam antybiotyki, ponieważ powstał krwiak który długo nie schodził. Dodam, iż jestem studentką, mam 21 lat, wysypiam się a także zdrowo się odżywiam.
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Najprawdopodobniej opisuje Pani objawy bólów migrenowych, choć przed postawieniem tej diagnozy powinna Pani zgłosić się do lekarza neurologa, żeby wykluczyć inne możliwe schorzenia (w tym zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym) i uzyskać poradę odnośnie leczenia. Niestety w przypadku migreny standardowe leki przeciwbólowe mogą być nieskuteczne.

Więcej o:
Komentarze (1)
Bóle głowy, oczodołów, światłowstręt
Zaloguj się
  • malamikaa

    0

    Moja żona takie bóle miała. Nie miała wiecznie czasu na inne leczenie niż tabletki i cały czas jej to wracało. W końcu zdecydowała się pójść na rehabilitację, więc znajoma znalazła jej ze strony rehabilitacje.org i tam się też zapisała. Miała tam różne zabiegi w zależności od tego jak ją w danym momencie bolało, bo miała i lampę i jakąś terapię mięśniową i powięziową i ćwiczenia i jeszcze coś. Po pierwszych zabiegach nie widziała poprawy, dopiero po kilku zaczęła czuć różnicę. Obecnie ćwiczy sobie w domu i już ponad rok bez bólu, a wcześniej to kilka ray w roku wracało, szczególnie w okresie świąt jakichś, bo wiadomo sprzątanie itd.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX