Problem skórny

Od ok. 4 miesięcy pojawiła mi się wysypka, takie bąbelki wypełnione płynem przezroczystym jakby wodą na zewnetrznej stronie łokci, kolan, bokach bioder pod piersiami na szczytach łączenia pośladków, a ostatnio też na twarzy. Swędzi to, robi się ranka potem strupek. Byłam u 3 dermatologów dostałam Xyzal, Clemastin, potem Oxycort potem jakiś antybiotyk w maści nic nie działa po Flicinarze schodzi, ale jak przestaje smarować znów jest. Najgorzej wygląda moja twarz jest w strupach. Mam 40 lat jestem kobietą od dziecka mam niewielką anemie.
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Niestety bez obejrzenia zmian, przeprowadzenia dokładnego wywiadu i zbadania Pani na pewno nie będę w stanie powiedzieć więcej niż dermatolodzy. Takie zmiany nie są w pełni charakterystyczne dla żadnego z rodzajów zakażeń skóry, ani schorzeń typowo alergicznych. Reakcja na Flucinar może być jedynie objawowym zaleczeniem problemu. Sugeruję wizytę u kolejnego dermatologa jeśli objawy będą się utrzymywały. Przez leczeniem maściami sterydowymi należy koniecznie wykluczyć zmiany o podłożu infekcyjnym - wirusowym bądź bakteryjnym.

Więcej o: