Depresja, a problemy ze wzwodem

Miałem depresje i od pewnego czasu mój penis jest tak jakby miętki nie mam normalnych zwodów, czuję tak jakby niemoc a gdy jest już w zwodzie to nie jest taki twardy jak kiedyś od pewnego czasu. Paliłem też marihuanę ale rzuciłem to. Ps. nie odczuwam potrzeby seksualnych tak jak dawniej. Po jakim czasie mi to przejdzie i czy w ogóle ? Proszę o pomoc, bo mam dopiero 17 lat.
Odpowiada lekarz Łukasz Fus:

Czy w związku z epizodem depresji przyjmował Pan lub przyjmuje nadal leki przeciwdepresyjne? Częstym działaniem niepożądanych tej grupy leków (i leków psychiatrycznych w ogóle) są zaburzenia funkcji seksualnych, które u mężczyzn objawiają się zazwyczaj impotencją.

Problemy z erekcją oraz zmniejszony popęd seksualny mogą być także spowodowane nadal utrzymującymi się zaburzeniami afektu. W takiej sytuacji sugeruję konsultację z psychiatrą lub specjalistą seksuologiem.