Problem z oczami i widzeniem, pulsowanie oczu

Mam 27 lat. Od kilku lat odczuwałam pulsowanie w lewym uchu (w rytm serca). Denerwowało mnie to zwłaszcza w nocy, kiedy było cicho. Jednak nie zwracałam na to szczególnej uwagi: żyłam, nie mdlałam więc uważałam że się nic złego ze mną nie dzieje. Kiedy urodziłam dziecko zaczęłam miewać zawroty głowy (przez 2-3 tyg. ok. 2 razy w roku). Pulsowanie w uchu było bez zmian. I nagle wszystko się zmieniło dokładnie 07 .10.2011. W pracy nagle znów zaczęło mi się kręcić w głowie. Pomyślałam sobie, że znowu się zaczęło i myślałam, że po tygodniu minie. Jednak coś było nie tak. Tydzień wcześniej miałam remont łazienki, brakowało ciepłej wody więc rano myłam głowę w zimniej wodzie (nie miałam czasu, do pracy się spieszyłam). Przeziębiłam się, górne partie dróg oddechowych - głównie zatkany nos, ból gardła. Ciągnęło się to jeszcze miesiąc po 7.10.11. Same zawroty nie były może tak uciążliwe. Mój stan zmienił się po kilku, może kilkunastu dniach (nie pamiętam dokładnie). Zaczęłam odczuwać i widzieć tętnienie w oczach. To samo co w uchu! A najlepsze jest to, że w uchu już tak bardzo tego nie odczuwałam. Czyli dokładnie mówiąc: Do dzisiaj odczuwam po pierwsze: tętnienie, pulsowanie w oczach, widzę jak mi serce bije (TAK WIDZĘ tzn. obraz mi przed oczami chodzi); po drugie: zawroty głowy. Zawroty głowy są tak naprawdę uzależnione od pulsowania w oczach, ponieważ jak np. jest ciemno to oczy nie mają punktu zaczepienia i wtedy głowa mi się robi ciężka (jakbym miała jakiś ciężarek w środku i nie potrafiła utrzymać tej głowy). W ciągu dnia nie odczuwam zawrotów tak bardzo. Tym bardziej, że jeżdżę na nartach i chodzę po górach. Czasami odczuwam nacisk na oczach. Bardzo często mam rano katar. To trwa już ponad rok! Robiłam rezonans magnetyczny głowy z kontrastem, badania na tarczycę, boreliozę, cholesterol, żelazo, magnez itd. Wszystko w normie! Dno oka prawidłowe, laryngologicznie uszy bez zmian. Dodam tylko, że moja dolegliwość najbardziej dokucza mi kiedy jestem niewyspana, bardzo zmęczona. Alkohol też mi szkodzi, bo po wypiciu np. piwa pulsowanie w oczach odczuwam 2 razy mocniej. Byłam u dwóch okulistów, którzy pierwszy raz słyszeli o przypadku tętnienia w oczach. Jestem załamana:(To jest bardzo dokuczliwe, a do tego mam gorszy wzrok i nie wiem czy to przez pulsowanie czy nie.
Odpowiada lekarz Magdalena Zemlak:

Pani przypadek jest skomplikowany i nie jestem w stanie udzielić odpowiedzi, z czym są związane odczuwane objawy.

Warto skontrolować ciśnienie tętnicze krwi czy nie jest za wysokie i ewentualnie rozważyć czy nie potrzebne są badania sprawdzające dopływ krwi do mózgu, jednak o tym powinien zadecydować lekarz prowadzący.

Jeżeli dotychczas nie stwierdzono nieprawidłowości w badaniu obrazowym głowy, konsultujący neurolog, laryngolog oraz okuliści nie znaleźli nieprawidłowości może warto skonsultować się z psychiatrą, a tym bardziej, że związane są z niewyspaniem, zmęczeniem.

Więcej o:
Komentarze (5)
Problem z oczami i widzeniem, pulsowanie oczu
Zaloguj się
 • michalw2004

  0

  Osobiście jestem dość młody mam 14 lat i mam to samo co pani. U mnie natomiast zaczęło się to ok rok temu ale dopiero teraz zacząłem się badać i nic za bardzo nie wykazują wszystko dobrze jeśli pani dowiedziala się może coś więcej to mogła by mi pani coś napisać mogę podać jakiś kontakt ?😀

 • Gość: mm

  0

  hej, niestety nic się nie zmieniło:( ale pocieszający jest fakt że nadal żyję;) w czerwcu robiłam badanie błędnika ale tam też wyszło dobrze. Obecnie rozważam wizytę u psychiatry bo uwierzcie mi, że można zwariować! aa i zapomniałam wspomnieć, że w maju robiłam tomograf głowy i angio, tam też czysto.

 • Gość: mm

  0

  hej, niestety nic się nie zmieniło:( ale pocieszający jest fakt że nadal żyję;) w czerwcu robiłam badanie błędnika ale tam też wyszło dobrze. Obecnie rozważam wizytę u psychiatry bo uwierzcie mi, że można zwariować!

 • mamamm22

  0

  Witam, Czy coś się wyjaśniło odnośnie Twojego problemu? Pytam, bo mam podobne dolegliwości; tzn pulsowanie w oku, wcześniej to było pulsowanie pod okiem i wszyscy to zganiali na stres (którego nie mam w przesadnych ilościach). Minerały w normie, wysypiam się, miałam rezonans magnetyczny mózgu, ogólny; w porządku.

 • Gość: Ania

  0

  Może twoje pulsowanie w oku jest spowodowane porażeniem mięśni oka, które wynika z niedoboru witamin z grupy B (B1,B2,B3,B5,B6). Chorobą, która może prowadzić do porażenia mięśni okoruchowych jest np Beri-beri-skrajna forma awitaminozy na skutek niedoboru witaminy B1. "Dawniej choroba beri-beri występowała u ludzi odżywiających się wyłącznie białym, łuskanym ryżem. Obecnie występuje wyjątkowo rzadko".Tak wyczytałam z Wikipedii. Zapotrzebowanie na witaminę B1 wzrasta w przypadku palenia tytoniu, nadużywania alkoholu(rozkłada taminę - wit B1), wypijania nadmiernych ilości kawy i herbaty. Żeby uzupełnić niedobory tej witaminy jedz: produkty zbożowe grubego przemiału z pełnego ziarna, drożdże, orzechy, nasiona strączkowe, ryby, owoce i warzywa,kasze gruboziarniste. Pamiętaj o zachowaniu równowagi w przyjmowaniu wszystkich witamin,pierwiastków,białek, węglowodanów,tluszczy. Ja sama zaczęłam bardzo dużo o tych wszystkich rzeczach czytać i o innych ponad to co ci wypisałam, ale nie potrafię stosować się do wszystkich mądrych zaleceń znanych od wieków... Mam nadzieję, że wyzdrowiejesz. Powodzenia!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX