"Strzał" w śródstopiu

Od pewnego czasu pojawia się u mnie ból w śródstopiu. Pojawia się z 'nienacka' i czuję to jakby 'strzał', jakby 'pęknięcie' kilku kości na raz. Jest to ból promieniujący od środka stopy (podeszwy)ku jej zewnętrznej powierzchni. Do tej pory było to zjawisko sporadyczne. Niestety, od pewnego czasu ból zjawia się coraz częściej i raz w jednej stopie, następnym razem w drugiej. Od razu dodam, że nie mam cukrzycy, a wszystkie wyniki badań mam centralnie po środku normy. Badam się regularnie co pół roku pełen komplet (m.in . mocznik czy próby wątrobowe, cukrzycowe itp.itd.). Cóż to może być i czy jest to niebezpieczne? Do jakiego lekarz należy się udać po diagnozę. Będę wdzięczna za podpowiedź. Dziękuję.
Odpowiada lekarz Magdalena Zemlak:

Nie została tu podana informacja czy objawy występują podczas chodzenia czy raczej w spoczynku. Ważne są też informacje czy występuje obrzęk, zaczerwienie w okolicy bolącego miejsca, czy stopy są blade, zimne. Bez tych informacji trudno jest mi postawić diagnozę oraz wypowiedzieć się na temat rokowania.

Dolegliwości mogą być związane z niedokrwieniem kończyn dolnych w przebiegu choroby Buergera, kiedy to w początkowym okresie choroby dochodzi do napadowych bólów stóp w trakcie chodzenia, natomiast ustępujących podczas odpoczynku. Z drugiej strony bóle mogą być związane z układem kostno-stawowym i w takiej sytuacji może być potrzebna konsultacja ortopedyczna.

Więcej o:
Komentarze (1)
"Strzał" w śródstopiu
Zaloguj się
  • malamikaa

    0

    Ja chodzę na rehabilitację do Państwa Więcków. Do tej pory chodziłem na Hutnicze, ale teraz otworzyli gabinet na Padniewskiego i tam mam jeszcze bliżej, a te Panie co tam są wcześniej były na Hutniczym, więc dalej ta sama świetna obsługa. Jestem teraz w połowie serii terapii mięśniowo-powięziowej na zapalenie rozścięgna w stopie na podeszwie i coraz mniej mnie boli. Poprzednio jak chodziłem z kręgosłupem to do tej pory mnie nie boli. mapki do ich gabinetów są na rehabilitacje.org i tam też można się zapisać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX