Czy to choroba Leśniowskiego - Chrona?

Syn ma 21 lat. W lisopadzie2012 miał ból brzucha i kręgosłupa okolice lędżwiowo krzyrzowej. Zobiłam mu badanie CRP wynik to 58. Przyjęto go na oddział chirurgiczny z podejrzeniem wyrostka robaczkowego. W szpitalu leżał dwa dni, nie zrobiono mu żadnych badań i wyszedł ze szpitala. Za dwa dni zrobiłam ponownie CRP i wynosiło 18, zrobiłam również USG na którym wyszły powiększone węzły chłonne brzuszne. Obecnie ponownie pojawił się ból brzucha, kręgosłupa i podwyższone CRP do 51. Na USG jamy brzusznej wyszło że jelito cienkie /jego ściany/ jest pogrubiałe na odcinku ok. 6cm.Chirurg po zbadaniu brzucha zasugerował, że mogą by robaki bo brzuch jest miękki, bolesny tylko przy ucisku, natomiast lekarz od USG sugeruje Leśniowskiego-Crohna. Proszę o poradę, co mam dalej robić i czy te objawy faktycznie mogą być objawami tej choroby?!
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Opisywane pogrubienie ścian jelita cienkiego i podwyższone wskaźniki zapalenia wraz z bólem brzucha mogą być objawami wielu chorób - m.in. choroby Crohna czy zakażenia przewodu pokarmowego. Czy poza opisywanymi występują również inne objawy, jak stolce ze śluzem, krwią, częste biegunki?

Sugeruję zgłosić się do lekarza gastroenterologa, który pokieruje dalszym procesem diagnostycznym.

Więcej o:
Komentarze (1)
Czy to choroba Leśniowskiego - Chrona?
Zaloguj się
  • Gość: xyz

    Oceniono 2 razy 2

    Aby stwierdzić co to za choroba powinno być przeprowadzone badanie kolonskopi najlepiej z badaniam histopatologicznym. Tylko takie badanie powinno właściwie zdiagnozować chorobę. Wymagane jest skierowanie od lekarza ponieważ wtedy będzie ono przeprowadzone na ubezpieczenie .Nie ma powodu dokonywać jego prywatnie bo kosztuje ok. 400- 600 zł.
    Też w podobnym wieku zachorowałem na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Jest to choroba podobna do Crona. Proszę poczytać o niej jak również o kolonskopi w internecie.
    Mogą też występować inne choroby tak jak pisze lekarz. W szpitalu podobnie jak w wielu podobnych wypadkach niestety nie robią właściwych badań pomimo wskazań.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX