Nieprzyjemny zapach z ust

Mam bardzo nieprzyjemny zapach z ust. Zęby mam zdrowe i myte. Jaki może być powód?
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Drugim - po chorobie zębów - najczęstszym powodem Pana dolegliwości jest przewlekłe zapalenie zatok, kolejnym choroba refluksowa przełyku. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego celem ustalenia rozpoznania i rozpoczęcia leczenia. Warto tez zgłosić się do stomatologa - czasem przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust jest kamień nazębny.

Więcej o:
Komentarze (1)
Nieprzyjemny zapach z ust
Zaloguj się
  • Gość: Arek

    0

    Na walkę z nieświeżym oddechem bardzo skuteczny jest duński preparat Hali-Z dostepny w aptekach i polecany przez stomatologów. Są to pastylki do ssania o intensywnym miętowym smaku. Zawarty w tabletkach związek chelatowy cynku /bisglicynian cynku/ podczas ssania neutralizuje odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach związki siarki powstające w ustach. Efekt utrzymuje się jak wykazały badania 7-8 godzin po użyciu tabletki mimo jedzenia i picia. Pomaga także po zjedzeniu czosnku lub cebuli. Niestety jeżeli nieprzyjemny zapach pochodzi z żołądka /refluks/ nic nie pomoże, /może dieta/.
    Uprzedzając pytania, pracuję w branży farmaceutycznej od wielu lat i brałem udział w testowaniu Hali-Z. Pomaga mi jak jeżdżę na sympozja medyczne i muszę dużo rozmawiać z ludźmi. To naprawdę działa i żadne sposoby domowe nie są tak skuteczne. Link do informacji: www.hedat.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX