Złe samopoczucie, ciągłe zmęczenie

Mam 27 lat i mam złe samopoczucie. Objawia się ono np. ciągłym zmęczeniem, uczuciem gorąca, okropnymi bólami głowy. Do tego dochodzi nieregularny okres, zdarza się że okres mam raz na 6 miesięcy, czasami raz na 3miesiące, ale nigdy regularnie. Byłam kilka razy u lekarza, miałam robione badania na tarczyce i też nic nie wykazały. Brałam luteinę, niestety nawet po tym nic się nie zmieniło. Czuję się i wyglądam okropnie. Spuchłam na twarzy, przytyłam już prawie 3kg, mój brzuch jest tak wzdęty, że wyglądam jak ciężarna. Miewam okropne wzdęcia i bóle brzucha, ciągle chce mi się spać, ogólnie samopoczucie mam fatalne. Nie wiem co mam robić. Mam już córkę, którą urodziłam 8lat temu i nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. Dodam jeszcze ze zdrowo się odżywiam i staram się ćwiczyć, a pomimo tego moja waga ciągle się zmienia.
Odpowiada lekarz Magdalena Zemlak:

Pani problem może być dość złożony i zaburzenia miesiączkowania mogą być wtórne do pierwotnej choroby. Wymaga Pani dokładnego zbadania przez lekarza, bez tego nie da się postawić wstępnej przyczyny złego samopoczucia. Mogą być też niezbędne badania laboratoryjne oceniające funkcję nerek, wątroby, które są najczęstszą przyczyną powstawania obrzęków. Oprócz tego warto by ocenić czy nie ma Pani niedokrwistości. W przypadku nie stwierdzenia istotnych nieprawidłowości może być niezbędna konsultacja gastroenterologiczna pod kątem występujących u Pani bólów brzucha oraz wzdęć.

Więcej o:
Komentarze (1)
Złe samopoczucie, ciągłe zmęczenie
Zaloguj się
  • Gość: Paula

    0

    Moim zdaniem mogłabyś zrobić USG jamy brzusznej.Mam 17 lat i w moim przypadku bóle głowy ,złe samopoczucie senność, nie regularne miesiączki, wzdęcia do tego doszło pogorszenie cery ,włosów, paznokci były związane z torbielem (cysta) na jajniku.Tak samo jak przy tarczycy tam tez są hormony które rozregulują cały organizm.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX