Nieustanny ból kręgosłupa między łopatkami

Mam 35 lat. Od ok. roku borykam się z bólem kręgosłupa, który zaczął się między łopatkami. Na początku przechodził po lekach przeciwbólowych lub odpoczynku. Z czasem jednak nasilił się i stał się nieustanny(codziennie boli) doszły również bóle głowy, zawroty, krwawienia z nosa, ból nadgarstka lewego, ból w lewym łokciu, bóle bioder i strzelania w kolanach(czasami nie mogę chodzić), ból w pięcie prawej zmęczenie(oczywiście wszystkie te objawy pojawiały się stopniowo, tylko krwawienia z nosa ustępują na jakiś czas potem wracają i tak w kółko). Od sierpnia jestem na zwolnieniu chorobowym lekarz pierwszego kontaktu zrobił prześwietlenia(wyniki są prawidłowe). Wysłał mnie do ortopedy, który zalecił pole magnetyczne i diadynamiki na odcinek C kręgosłupa z rozpoznaniem przeciążenia. Okazało się również, że mam za mało płytek krwi w morfologii jest ich 98 lub 108, zawsze dopisek o agregatach płytek i informacja, że wynik może być błędny. W morfologii zrobionej na cytrynian mam ich max 98 było też 85. Zaliczyłam reumatologa, który nawet nie spojrzał na wyniki badań, neurologa, który wykluczył zespół ciśnień i hematologa, który stwierdził, że nie ma sie czym jeszcze przejmować. Właśnie kończy się mój okres chorobowego. Ból nie miną, a reszta objawów jest równie uciążliwa, pracuję na taśmie produkcyjnej z wymuszoną pozycją stojącą. Proszę o radę do jakiego specjalisty mogłabym się udać (zrobię to prywatnie żeby za długo nie czekać). Nadmienię tylko, że w dzieciństwie leczono mnie na reflux nerek, a ciąż miałam podwyższonego ryzyka (dwa razy poroniłam) i obie rozwiązane cesarskim cięciem (w drugiej z powodu odklejenia łożyska ). Od miesiąca czy półtora mam w oczach czarne pływające plamki, na które też nikt nie zwraca uwagi. Co dalej?
Odpowiada lekarz Magdalena Zemlak:

Pani problem wydaje się dość skomplikowany i nie jestem w stanie jednoznacznie zasugerować z czym mogą być związane wszystkie objawy. Pogłębiłabym diagnostykę w kierunku chorób reumatologicznych, a tym bardziej, że jak Pani napisała lekarz nie oglądał dotychczasowych wyników badań. Agregaty płytek krwi mogą być związane z wytwarzaniem autoprzeciwciał czyli przeciwciał przeciw własnym tkankom.

Krwawienie z nosa może być w Pani przypadku związane z upośledzoną czynnoś cią płytek krwi. W takiej sytuacji powinny być też obecne inne objawy m.in. krwawienia z dziąseł, obfite i przedłużające się krwawienia miesiączkowe,

Ciemne plamki przed oczami mogą być związane z nagromadzeniem kolagenu i białek w ciele szklistym. Jest to dość częsty objaw, z czasem coraz mniej zauważalny. Z tego powodu objawy ten jest ignorowany przez wiele osób. Jeżeli dochodzi do pojawiania się licznych czarnych punkcików w polu widzenia, może świadczyć to o odwarstwianiu się siatkówki lub wylewami do ciała szklistego. W takiej sytuacji trzeba należy zgłosić się okulisty w celu dalszej diagnostyki.

Więcej o: