Ból między łopatkami

Od trzech miesięcy odczuwam ból między łopatkami i ból prawej łopatki. Mam stłuszczoną i powiększoną wątrobę. Ból nie występuje w ciągu dnia. Nie odczuwam go ani jak siedzę, ani jak chodzę. Ból występuje tylko w nocy i pojawia się po kilku godzinach snu. Wtedy jest bardzo nasilony. Mija w pozycji na wznak i półwysokiej lub wysokiej. Nie mogę spać ani na prawym, ani na lewym boku bo wtedy ból się tak "rozkręca", że muszę wstać i pochodzić trochę lub posiedzieć. Wtedy mija. Nie mogę wykonać żadnego skrętu tułowia takie mam sztywne mięśnie pleców i ból, aż nie mogę wciągnąć powietrza bo kłuje w klatce piersiowej. Najbardziej boli mnie prawa łopatka. Po nocy zawsze pobolewa, a później ból mija aż do następnej nocy. I tak codziennie. Czuję powiększoną wątrobę i czasami pokłuwa mnie, nie całkiem w lewym bok, u bardziej pod lewą piersią na lewo od końca mostka. To kłucie jest okresowe. Mam podwyższony ALAT 55,CRP 13,4,WBC 11,99.Nie zauważyłam, żeby ból był większy po spożyciu tłustych pokarmów, na czczo lub po jedzeniu. One są po prostu w nocy podczas spania na bokach. Mam nadwagę.164 cm-98kg. Co można zrobić w tej sprawie?
Odpowiada lekarz Magdalena Zemlak:

Przedstawione objawy mogą być związane ze zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa piersiowego powodujące ucisk na nerwy jak również ze zwiększonym napięciem mięśni grzbietu. Jeżeli objawy są z tym związane ulgę mogą przynieść zabiegi rehabilitacyjne zlecone przez specjalistę.

Warto też dokonać dokładniejszej diagnostyki w kierunku infekcji ze względu na podwyższone wskaźniki stanu zapalnego - CRP i leukocytoza.Więcej o:
Komentarze (2)
Ból między łopatkami
Zaloguj się
  • Gość: Katarzyna

    0

    Okazało się,są to objawy przepukliny rozworu przełykowego przepony.Teraz wszystko się zgadza,ból w okolicy koniuszka serca,bóle tylko w pozycji leżącej.Ulgę przynosi pozycja półwysoka lub wysoka na wznak.Nie wiem tylko jak dalej z tym żyć,co zrobić aby polepszyć sobie komfort życia.Bóle są bardzo dokuczliwe,dochodzi do tego,że przy zmianie pozycji mam problemy z oddychaniem ,zatyka mnie ból.Boli też w okolicy koniuszka serca.Lekarz zlecił mi Polprazol 1 tbl.na czczo ale to mało pomaga.Co można zrobić więcej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX