Ból biodra

Od około 2 tygodni odczuwam ból lewej nogi podczas chodzenia w okolicach biodra, gdy leżę lub siedzę to bólu nie czuję. Mam utrudnione ruchy jeśli chodzę, czuje jakby brakowało mi mięśni i nerwów, a wszystko się ciągnie. Ból jest promieniujący od lewej części biodra do kolana i boli mnie 'w srodku', tzn, gdy chodzę to czuję jakby bolała mnie cała kość od nogi. Zaczęłam brać witaminy, pije wapno, ale nie pomaga. Lekarz rodzinny przepisał mi OLFEN 100 i ten pomaga, chociaż na początku brałam 1 tabletkę na dobę, a ostatnio musiałam wziąć 2, nie dawałam rady. Proszę o pomoc.
Odpowiada lekarz Łukasz Fus:

Ból okolicy biodrowego promieniujący do kolana może świadczyć o patologii stawu biodrowego. Opisywane dolegliwości często są pierwszym objawem choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego, tzw. koksartrozy. Powinna Pani udać się do ortopedy, ponieważ postawienie rozpoznanie wymaga przeprowadzenia badania podmiotowego, przedmiotowego oraz wykonania zdjęcia RTG stawu. Ze względu na to, że choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego praktycznie nie można leczyć zachowawczo, ważne jest jak najszybsze postawienie rozpoznania i zaplanowanie leczenia operacyjnego.

Więcej o:
Komentarze (2)
Ból biodra
Zaloguj się
 • Gość: Krzysio dobra dusza

  0

  TAK. Przyznaję, urządzenie przeciwbólowe PUP to rzeczywiście dobra sprawa!
  W końcu, ktoś do Polski sprowadził jakiś cywilizowany produkt. Też polecam, ale oczywiście niech Pani też uda się do lekarza.

 • Gość: Gondek

  Oceniono 2 razy 0

  Do lekarza owszem! Zawsze trzeba isć do lekarza gdy coś boli. Ale ja miałem takie bóle bioder kolan i barków że jak rencista się poruszałem a dopiero co po 40stce jestem. A ręcę! ledwo co kluczem drzwi zamykałem. Byłem u lekarza i przepisał mi leki na zapalenie stawów bo podobno za bardzo je wychłodziłem. Pomóc pomogły ale dopiero po 4 miesiacach pisia leków i gorących okładów. Dlatego lekarz lekarzem a osobiście polecam Pani to co mi żona zakupiła żeby mi pomóc w tych bólach. Urządzenie PUP. Podam stronę to sobie można poczytać co to jest. konieczbolem.pl
  Tylko przeciwbólowo działa, ale przecież właśnie ból najbardziej dokucza.
  Także pozdrawiam i mam nadzieję że pomogę!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX