Za duży poziom testosteronu wolnego i prolaktyny

Mam za duży poziom testosteronu wolnego i prolaktyny. Zapisano mi Norprolac, ale po nim mdleję. Jak inaczej walczyć z włoskami na twarzy- wąsik, broda i boki? Włosy po bokach twarzy rosną coraz szybciej, ciemnieją... Pomocy! Do kogo się udać? Ginekolog, czy endokrynolog?
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Rzeczywiście omdlenia są jednym z możliwych efektów ubocznych stosowania Prolactanu. Być może zbyt szybko zwiększała Pani dawkę lub dawka jest za duża. Możliwe, że z czasem działania niepożądane leku ustąpią.

Sugeruję konsultację u lekarza, zwłaszcza, że należy rozważyć również inne przyczyny hirsutyzmu (męskiego owłosienia) a także hiperprolaktynemii (poza hiperprolaktynemią czynnościową) - jak np. guzy jajnika czy choroby nadnerczy - zarówno ginekolog jak i endokrynolog są właściwymi specjalistami. Istnieje również taki dział ginekologii jak ginekologia endokrynologiczna - może warto zasięgnąć konsultacji u ginekologa specjalizującego się w endokrynologicznych aspektach chorób kobiecych.



Więcej o: