Działanie niepożądane leku

Mam 40 lat. Dwa miesiące temu zaczęłam leczyć zatoki Metypredem. Na drugi dzień od jego zażycia zaczęły mnie boleć stopy, kolejnego dnia ból już sięgał kolan i tak jest do dzisiaj. Myślałam, że to skutki uboczne leku a gdy skończę kurację wszystko wróci do normy. Niestety od miesiąca nie biorę a nogi strasznie bolą. Dbam o siebie. Jestem zdrowa, szczupła, wysportowana więc nie wiem co się dzieje? Robiłam wiele badań: morfologia, borelioza, zakrzepica i wszystko w porządku. Proszę o poradę
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Bez zbadania Pani i zebrania dokładnego wywiadu nie jestem w stanie wiele doradzić. Rzeczywiście objawy wydają się nie być związane z przyjmowaniem leku. Sugeruję wraz z lekarzem rodzinnym rozważyć takie możliwe przyczyny jak dyskopatia, przetrenowanie mięśni, zapalenie mięśni, choroby autoimmunologiczne, żylaki, zapalenie stawów.







Więcej o: