Problemy z trądzikiem

Trądzik od kilku lat utrzymuje się na mojej twarzy, czasem przychodzi na dekolt i plecy. Cały czas utrzymuję kontakt z dermatologiem i ginekologiem. Przyjmowałam tetracyklinę, ale nic z tego - trądzik wrócił. Obecnie biorę antykoncepcję. Kiedy mówię lekarzom że chciałabym zbadać hormony lub coś co może być przyczyną trądziku a co za tym idzie okropnych przebarwień i blizn otrzymuję negatywną odpowiedz np. że minie mi to z wiekiem. Ale nie chce przecież czekać że zrobią mi się gorsze blizny. A żeby robić zabiegi niwelujące blizny trzeba mieć ogromne pieniądze.. Jakie mogą być przyczyny trądziku, bo chciałabym je zbadać chociaż na własną rękę? I jakie są mniej więcej koszta? Z góry dziękuję za pomoc.
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Nie jest najlepszym pomysłem rozpoczynanie diagnostyki na własną rękę. Sugerowałbym skupienie się na znalezieniu dobrego dermatologa. Oczywiście przyczyny hormonalne powinny zostać wykluczone - poziom testosterony, estrogenów i prolaktyny. Nie bez znaczenia są również przyczyny metaboliczne - np. poziom glukozy we krwi.

Warto też pamiętać o istnieniu skutecznej metody farmakologicznej leczenia przewlekłego trądziku jaką są pochodne Wit. A (tzw. retinoidy). Proszę zasugerować tą metodę swojemu dermatologowi, pamiętając jednak, że leczenie retinoidami musi odbywać się pod ścisłą kontrolą lekarza.Więcej o:
Komentarze (2)
Problemy z trądzikiem
Zaloguj się
  • Gość: Podpisz się

    0

    a dlaczego wszyscy mówią o retinoidach, które wcale nie są takie skuteczne bo nie zawsze zrobia porzadek z tradzikiem a robia spustoszenie w organixmie. co to musi byc za swinstwo, ze rok po zakonczeniu kuracji nie powinno sie miec dzieci... mam wrazenie ze wiekszosc lekarzy dostaje prezenty od przedstawicieli i przepisują te retinoidy. a moze na poczatek zrobic serie badan a nie odrazu retinoidy! banda konowałów i przekupnych ludzi i tyle....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX