Wyniki badań przy porfirii

Właśnie odebrałam wyniki badań krwi, z których wynika ze mam: s-sodio 140 meq/l; s-potasio 5,0 meq/l; s-calcio 9,7 mg/dl; s-fosfato 5,3 mg/dl; s-transferrina 300 mg/dl; s-creatinina 1,63mg/dl; s-urato 6,3 mg/dl; s-transaminasi ast(got) 23; s-transaminasi alt(gpt) 20; concentrazione media hb(mchc); b-ematocrito(hct) 41,7; mcv-92,1; Co mogę zrobić aby polepszyć wyniki i jak interpretować te wyniki? Zaznaczam ze choruje na porfirię ostrą przerywaną, koproporfiria. To co mogę dodać więcej to fakt, że nie mam poczucia potrzeby picia.
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Niestety bez załączenia norm danego laboratorium nie jestem w stanie odnieść się do wyników badania. proszę napisać raz jeszcze i umieścić normy dla każdego z parametrów podane na wyniku.

zaznaczam też, że nie będę w stanie udzielić wielu informacji bez zbadania pani i zebrania dokładnego wywiadu. mam nadzieję, że jest pani pod kontrolą lekarza, który zajmuje się jej podstawową chorobą - powinna pani znać swoje ograniczenia co do diety, zażywanych leków itp.Więcej o: