"Przelewanie" w głowie

Od lutego mam dziwne niecykliczne "przelewanie" w głowie (jakby ktoś polał na czubek głowy lepki syrop, który spływa wzdłuż uszu, szyi ,ramion). Trwa to kilka sekund, powtarza się przez 10-15 min. Wydaje mi się, że w tym momencie podwyższa się ciśnienie(~150/96/ tętno 80 - pomiar robiony w czasie trwania tego objawu), ponad to zatkane uszy (jak po kontakcie z woda), silne osłabienie, ale bez utraty przytomności, paniczny lęk. Zdarza się to 1-5 razy dziennie, czasami raz na 6 dni o rożnych porach dnia. Po takim ataku wracam do siebie, ale jestem bardzo osłabiona i wystraszona. Bez zmiany koloru skóry, bez żadnych zewnętrznych zmian, widocznych dla osoby, która jest ze mną. Normalnie mam ciśnienie 130/82/56. Diagnoza nie postawiona, leczenie: Cavinton, Atoris, Polocard włączone w lipcu tego roku na razie bez żadnych efektów. Badania :EEG - zapis w granicach normy, USG Doppler tętnicy szyi prawie w granicach normy, tętnice szyjne CT-blaszki miażdżycowe C-6 zwężenie do 40%po stronie prawej ,po lewej C5, C6wewnerzne 30-40%. Badanie MR moózgowia: cechy zaniku kor .- podkor. nadnamiot. przysadka splaszcz. w dnie siodła, w istocie białej ogniska hyperintensywne w obrazach T2- zależnych max do 8 mm, prawdopodobnie naczyniopochodne(demielinizacyjne wydają się mniej prawdopodobne, układ komorowy poszerzony, symetryczny, bez przemieszczeń. Badanie dna oka: I/II -pojedyncze obj. ucisku na skrzyżowaniach tętnic z żyłami .CR kręgosłupa szyjnego: lordoza szyjna zniesiona zwężenie przestrzeni miedzytrzonowej C6-C7 oraz nieznaczne C4-C5, zmiany zwyrodnieniowe trzonów kręgowych na poziomieC5,C6,C7. Proszę o pomoc, może ktoś będzie miał pomyśl jak mi pomóc, może spotkał się z takim przypadkiem? Jestem zdyscyplinowana pacjentka, ale przeraża mnie to, że lekarze każą mi z tym żyć, brać leki w/w (nie powinny zaszkodzić), a ja czasami nie mogę funkcjonować . Obawiam się, że taki atak może zdarzyć mi się na ulicy czy podczas jazdy rowerem i nikt nie będzie mógł mi pomóc. Mam zalecony jeszcze rezonans kręgosłupa szyjnego, ale to dopiero będzie w połowie przyszłego roku.
Odpowiada lekarz Magdalena Zemlak:

Niestety nie zetknęłam się w swojej pracy z podobnymi objawami u pacjenta. Ma Pani wykonaną bardzo dokładną diagnostykę i w przedstawionych wynikach badań nie ma istotnych nieprawidłowości, które mogłyby tłumaczyć takie napady.

Sugerowałabym jeszcze wizytę u psychiatry, ponieważ objawy mogą być związane z zaburzeniami nerwicowymi.Więcej o:
Komentarze (7)
"Przelewanie" w głowie
Zaloguj się
 • narek.2012

  0

  Mam podobne objawy bardzo chętnie bym popisał na ten temat mój e-mail :maro.2012interia.pl

 • Gość: krystyna zemla

  0

  krystyna zemla @ gmail.com

 • Gość: celepin

  0

  Mogą to być objawy powracającego zapalenia ślinianek należy skontaktować się z otolaryngologiem.

 • Gość: Przemo_27

  0

  Mam identyczne objawy. Okazało się że to objaw nerwicy. Byćmoże na tle psychologicznym byćmoże z powodu niedotlenienia mózgu (zbyt słabego ukrwienia).

 • Gość: elwis1017

  0

  najlepiej odeslac pacjeta do psychiatry ja mam inne objawy ale podobne badania

 • Gość: Lilka

  Oceniono 1 raz -1

  Ja też to mam jest to związane z kregosłupem szyjnym nasila się to gdy śpię na prawej stronie wtedy są paskudne bóle migrenowe polecam klinikę kręgosłupa w Warszawie na Wawrzyszewie tam pomogą ale trzeba też ćwiczyć n nerwy szarpią wszystkich nie radze chodzic do psychologów a tym bardziej do psychiatrów bo oni tylko pogorsza sprawe trzeba wzmocnic kręgi szyjne prze cwiczenia i raz dziennie wyjsc na odstresowujacy spacer

 • Gość: kamil

  Oceniono 1 raz -1

  mam bardzo podobne objawy. Jak możemy się skontaktować ? Może email? Podam swój ziomke@op.pl

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX