Czerwone kropki na ciele

Od roku na ciele, głownie na rękach, dekolcie i plecach wyskakują mi czerwone kropki. Wyglądają jak by pod spodem była krew. Jest tego coraz więcej i nie wiem co z tym zrobić. Byłam u chirurga naczyniowego, który zrobił mi USG Dopplera, kończyn dolnych. Powiedział, że wad naczyń nie widzi żadnych. Pokazywałam to także u dermatologa, który stwierdził, że to małe naczyniaki od słabych naczyń. Nie wiem do kogo zwrócić się z tym problemem? Te kropki będą mi teraz ciągle wyskakiwać? Co to jest? Jak temu zapobiec?
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Trudno jest mi się wypowiedzieć bez zebrania wywiadu i przeprowadzenia dokładnego badania.

W zależności od Pani wieku możliwe są różne rozpoznania. Od zaburzeń krzepnięcia, przez choroby wątroby po tak zwane naczyniaki starcze - pojawiające się w późniejszym wieku.

Sugerowałbym skierowanie się do lekarza pierwszego kontaktu, żeby w pierwszej kolejności wykluczyć zaburzenia krzepnięcia. Jeśli potwierdzi się diagnoza "słabych naczyń" możliwe jest przepisanie leków tzw. uszczelniających naczynia i wzmacniających ich ściany.

Jeśli to nie pomoże a układ krzepnięcia jest w normie należałoby poszerzyć diagnostykę, np. o badanie funkcji wątroby. W tym celu proszę zasięgnąć konsultacji u lekarza rodzinnego.Więcej o:
Komentarze (11)
Czerwone kropki na ciele
Zaloguj się
 • Gość: specterapii

  Oceniono 2 razy 2

  Witam ja też to miałem ale zrobiłem sobie z wątrobą trochę kuracji i znikło.
  pozdrawiam

 • yollie

  Oceniono 1 raz 1

  czerwone kropki, zwlaszcza na skorze klatki piersiowej to moze byc tez zakazenie grzybiczne i lupiez pstry.

 • ikonnka

  0

  Przy słabych naczyniach może pomóc trochę diosmina i rutyna, mnie coś takiego też się robiło, ale raczej w pojedynczych miejscach, jakoś specjalnie ta tendencja się nie rozwinęła.
  A co z czerownymi plamami ale w ogóle nie pryzpominających niczego podobnego, raczej takie szorstkie łuszczące się zmiany? U mnie coś takiego zaczęło się pojawiać i nie wiem czy zostawiać to i samo przejdzie czy będzie jakoś zakaźne dla innych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX