Zapalenie nerek i często powracające zapalenie pęcherza

Mam 22 lata. Chorowałam na nerki, a mianowicie ostre zapalenie nerek i pęcherza. Zapalenie pęcherza często powraca. Jestem za granicą, wybrałam się do lekarza. Trzy razy miałam pobierany mocz, krew i wymaz z pochwy. Co pokazało? NIC! Niewiem co się dzieje. Po stosunku piecze, przy załatwianiu się piecze i boli. Ból jest dziwny, bo mam skurcze w podbrzuszu i dalej piecze non stop. Jestem już sfrustrowana tą sytuacją. Używam ciągle Clotrimazolum na uśnieżenie bólu i witaminę C. Mam problemy z piciem wody, ale się zmuszam przynajmniej litr dziennie. Co robić? Jakąś maść?
Odpowiada lekarz Łukasz Fus:

Czy miała Pani wykonywane badanie ogólne moczu?

Objawy dyzuryczne przy ujemnym wyniku posiewów mogą świadczyć o zakażeniu patogenami, które nie są wykrywane w standardowych badaniach bakteriologicznych. Należą do nich m.in. bakterie beztlenowe, mykoplazmy, grzyby lub rzęsistek pochwowy. Należy także wziąć pod uwagę możliwość infekcji przenoszonej drogą płciową - np. rzeżączki lub zakażenia chlamydiami.

Możliwe jest wykonanie diagnostyki w kierunki konkretnych patogenów (posiewy na specjalnych podłożach, badania serologiczne). Proszę jednak wcześniej skonsultować się ze swoim lekarzem, ponieważ stosowany przez Panią antybiotyk (Clotrimazol) powinien zostać odstawiony przed przeprowadzaniem ponownych posiewów (inaczej wpłynie na wynik badań i uniemożliwi ich wiarygodną ocenę). Sugeruję również wizytę u ginekologa, ponieważ potrzebne jest przeprowadzanie badania ginekologicznego oraz pobranie wymazów z pochwy.

Proszę kontynuować spożywanie dużej ilości wody, a także włączyć do diety żurawinę (mogą to być suplementy diety).Więcej o:
Komentarze (2)
Zapalenie nerek i często powracające zapalenie pęcherza
Zaloguj się
 • Gość: K

  0

  Witam nie bardzo wiem gdzie zamieścić tą wiadomość, uważam że i tu może być, a więc przejdę do sedna. 5 lat temu Stwierdzono u mnie Samoistną Małopłytkowość Krwi nawet robioną mi Biopsje Szpiku kostnego nie stwierdzono zmian nowotworowych, od tego czasu robię kontrolne badania krwi i Płytki są raczej w normie, czy są szanse żebym mogła Oddawać Krew, bardzo mi na trym zależy ? proszę o odpowiedź Pozdrawiam.

 • Gość: Ania

  0

  Coś z Nerkami?

  Witam ma 18 lat. Dzisiaj miałam sen sam nawet nie wiem jaki ale chyba to było ze sikam i miałam już taki stan między spaniem a przebudzeniem, poczułam że mi leci , obudziłam się i zauważyłam ze się zsikałam poszłam do łazienki i oddałam jeszcze dużo moczu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX