Dyskomfort po lewej stronie klatki piersiowej

Mam 32 lata i od jakichś 2-3 tygodni mam dziwny dyskomfort po lewej stronie klatki piersiowej promieniujący pod lewa pierś do okolić łopatki czasem mam uczucie pieczenia. Ogólnie czuję się zmęczona, senna, nie mam energii szybko się męczę, pocę się. Zrobiłam badania krwi, EKG serca nawet badanie kału wszystko jest ok. Ciśnienie też prawie książkowe 126/89 - 130/90. Co to może być? Dodam, że bóle dochodzą czasem w okolice karku. Z góry dziękuje za pomoc.
Odpowiada lekarz Łukasz Fus:

Ważne jest określenie, czy bólowi towarzyszą jakieś inne objawy - np. duszność, kaszel lub uczucie kołatania serca, oraz w jakich okolicznościach ból się nasila. Uczucie zmęczenia niestety jest bardzo mało specyficznym objawem. Wzmożona potliwość, jeżeli pojawia się w czasu spoczynku i prowadzi do obfitego pocenia się w nocy może nasuwać podejrzenie choroby tarczycy, gruźlicy lub choroby hematologicznej. Pani dolegliwości bólowe mogą być spowodowane zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Często wiążą się one z uciskiem na korzenie nerwów, co prowadzi do powstania parestezji lub nerwobólu w obrębie grzbietu i ścian klatki piersiowej.

Jeżeli wyniki podstawowych badań krwi (morfologia, CRP, OB) i EKG były prawidłowe, sugeruję, żeby skonsultowała się pani z neurologiem. W dalszej diagnostyce pomocne będą głównie badania obrazowe - zdjęcie RTG klatki piersiowej i kręgosłupa a także MRI (lub TK) szyjnego i piersiowego odcinka kręgosłupa.Więcej o:
Komentarze (3)
Dyskomfort po lewej stronie klatki piersiowej
Zaloguj się
  • Gość: mk

    Oceniono 1 raz 1

    Mam te same objawy, tylko bez pocenia się. boli mnie w okolicy lewej pachy, piersi.Mój nr gg 3832130

  • Gość: Jadwiga

    0

    też tak mam ból pod lewą piersią uniemożliwia mi leżenie na lewym boku ból czesto odczówam również w okolicy łopatek ;/ lekarz powiedzial że to kręgosłup tak promieniuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX