Nowotwór mózgu?

Mam 3,5letniego synka. Jest bardzo energicznym dzieckiem, czasem też bardzo porywczy i nerwowy. Nie cały rok temu zdarzyła się sytuacja w której wpadł w histerie. Nie mogłam go uspokoić, nic do niego nie docierało, na dodatek zaczął bardzo nienaturalnie poruszać kończynami. Taka sytuacja się nie powtórzyła, jednak zdarza mu się miewać napady dziwnego lęku, ni stąd ni zowąd zaczyna dziwnie się zachowywać, jest przestraszony, trzęsie się, gdy go pytam czy czegoś się przestraszył mówi że nie. Zastanawiam się czy mogą być to objawy nowotworu mózgu?
Odpowiada lekarz Łukasz Fus:

Czy dziecko miało kiedykolwiek napad drgawek lub czy ktoś w rodzinie chorował na padaczkę? Istnieją pewne typy padaczki, które nie powodują charakterystycznych drgawek toniczno-klonicznych ale mogą objawiać się bardziej subtelnymi zaburzeniami, np. zmianą zachowania lub specyficznymi ruchami ciała, tzw. automatyzmem.

Oczywiście w procesie diagnostycznym należy także wykluczyć obecność guza mózgu. Zmiany osobowości, w tym nadmierna drażliwość, mogą być objawem procesu rozrostowego w mózgu. Zazwyczaj w takiej sytuacji obecne są jednak również inne objawy takie jak poranne wymioty, bóle głowy, napady drgawek lub inne zaburzenia neurologiczne.

Proponuję, żeby udała się Pani z synem do pediatry lub neurologa dziecięcego, żeby dokładnie zebrać wywiad i zbadać dziecko. Wówczas zostanie podjęta decyzja o tym, czy wskazane jest przeprowadzenie diagnostyki obrazowej głowy lub wykonanie innych badań pomocniczych (np. EEG).Więcej o:
Komentarze (3)
Nowotwór mózgu?
Zaloguj się
 • mamusiaoli1976

  0

  Pewnie warto skontaktować się z jakimś neurologiem zajmujacym sie dziećmi.

 • Gość: Magda

  0

  U nas okazało sie to gózem móżdżku. Jesteśy w szpitalu czekamy na operacje. Po niej bipsja i będzie wiadomo co to dokładnie za paskudztwo. Pokazała to tomografia głoway. Zwaliła nas z nóg. teraz każdego dnia walczymy o nasza 2,5 letnią córeczke i modlimy się aby to nie był nowotwór złośliwy,

 • Gość: Agnieszka

  0

  Proszę także skierować uwagę lekarza na autyzm i zbadać dziecko w tym kierunku.
  Pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX