Udar czy tylko ból głowy?

Wystąpił u mnie ból umiejscowiony 1 cm nad dwoma brwiami. Ból był średnio silny, lekko narastający, bardzo niepokojący i trwał z 1 minutę. Po tym bólu czułam się źle i czułam osłabienie w nogach. Czy takie rodzaje bólów mogą zapowiadać udary itp. choroby? Występują u mnie czasem inne rodzaje bólów ale taki pierwszy raz. Mam 54 lata.
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Rzeczywiście objawy, które Pani podaje są niepokojące. Najprawdopodobniej nie wskazują bezpośrednio na udar, o którym Pani wspomniała ale mogą oznaczać np. nadciśnienie tętnicze, które należy leczyć, żeby do udaru nie dopuścić. W Pani wieku pojawienie się nadciśnienia tętniczego jest prawdopodobne.

Możliwe przyczyny to ból migrenowy, ból zatok, ból stresowy i wiele innych. Nie jest możliwe rozpoznanie bez przeanalizowania takich czynników jak Pani styl życia, narażenie na stres czy inne choroby i objawy.

Proszę zgłosić się do lekarza celem zebrania wywiadu i wykonania podstawowych badań, w tym badania ciśnienia tętniczego, a także podstawowego badania neurologicznego.Więcej o: