Nowe normy TSH

Mam pytanie na temat nowych norm TSH czy są określone? Kiedyś górną granica było 4,2, a teraz?
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Nie ma ogólnie określonych liczbowych norm TSH. Normy te różnią się w zależności od laboratorium i od użytej jednostki. Na każdym wyniku powinien być podany przedział normy.

Od redakcji: niektóre laboratoria nie podają osobno zakresów normy dla kobiet w wieku rozrodczym i osób po 70. roku życia, a powinny. Więcej na ten temat w wywiadzie z endokrynolog Małgorzatą GietkąWięcej o:
Komentarze (4)
Nowe normy TSH
Zaloguj się
 • Gość: qazwsxedc

  0

  Moje TSH wynosi 0,900 mlU/I , co to znaczy ?

 • Gość: jhojho

  0

  Nie daj się truć dziewczyno! Ja kiedyś też miałam TSH nie w normie i zapisali mi Euthyrox, powiedzieli, że do końca życia muszę to brać. A później jak robiłam wyniki po stosowaniu tego leku to w zasadzie niewiele się zmieniły. W końcu stwierdziłam, że nie będę więcej brała tego świństwa. Minęło już kilku miesięcy, zrobiłam badania i TSH w normie. Polecam zainteresować się medycyną niekonwencjonalną. Popracować nad emocjami (bo zdaje się, że to ma duży wpływ na funkcjonowanie tarczycy). Polecam również ćwiczenia Falun Dafa (wystarczy wpisać w google).

 • aneta4040

  0

  Witam
  obecnie przebywam w Irlandii
  ,robione miałam badanie TSH ,mój wynik to 4.25 ,
  gdzie norma podana na wyniku jest 0.15-3.2,lekarz stwierdził,że absolutnie nie jest potrzebne żadne leczenie...nie wiem czy słusznie?
  bardzo męczę się,gdy się schylę i wyprostuje muszę brać głębokie oddechy bo czuję tak jakby brakowało mi powietrza,to samo jak szybciej idę lub wchodzę po schodach,czuję się taka napompowana,
  czy jednako powinnam zostać poddania leczeniu jesli tak to jestem skłonna przylecieć do Polski i podjąć leczenie,co powinnam zrobić???
  Z góry dziękuję za radę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX