Palące bóle głowy

Od jakiś 2 miesięcy dokucza mi ból głowy jednostronny. Był on mocny potem przechodził. Byłem u neurologa ale stwierdził iż nie widzi powodu by robić tomografię. Bolała mnie lewa strona głowy i dziwne łaskotanie, drętwienie lewej ręki. Ból znikał i się pojawiał. Bolała mnie też szyja z lewej strony - był to palący ból. Wieczorem ciężko było mi zasnąć. Od 3 tygodni pojawiło się kołatanie serca, a prawie cały czas byłem zmęczony. Teraz ból tkwi jakbym w tylnej części szyi i czasami przechodzi na głowę i lewa skroń. Nie wiem co mam robić: iść na tomografie prywatnie? Kolejki w państwowych gabinetach są niesamowite i musiałbym czekać do 2 miesięcy. Proszę o pilna pomoc bo nie wiem co mam ze sobą zrobić
Odpowiada lekarz Magdalena Zemlak:

Jeżeli neurolog nie stwierdził wskazań do badania tomografii komputerowej tzn. że nie znalazł objawów mogących świadczyć, że bóle przez Pana opisywane mogą być związane z chorobami ośrodkowego układu nerwowego.

Nie bagatelizowałabym też takich objawów jak kołatania serca, drętwienie lewej ręki, ból w obrębie szyi. Mogą być związane z chorobą niedokrwienną serca.

Być może objawy są związane z choroba zwyrodnieniową kręgosłupa odcinka szyjnego czy też zapaleniem zatok.

Zachęcam w takiej sytuacji skontaktować się ze swoim lekarzem rodzinnym, który po dokładnym Pana zbadaniu może zlecić dalsze badania.