Swędzenie skóry głowy i pleców

Od kilku dni odczuwam silne swędzenie na skórze głowy, także na plecach. Dodatkowo boli mnie skóra głowy. Jest takie wrażenie, jakby ciągnęły mnie cebulki włosów. Przestałam związywać włosy w kucyk. Zresztą nie mam długich włosów, długość za ucho. Nie mam łupieżu, ale wyczuwam pod włosami małe grudki. Nie jest ich dużo, ale są dosyć bolesne, te miejsce są lekko zaczerwienione. Włosy mi bardzo wypadają - ten objaw towarzyszy mi już około miesiąca, łączyłam to z dietą białkową. Proszę o jakieś wskazówki i poradę.
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Niestety bez dokładnego zbadania Pani nie jestem w stanie powiedzieć nic wiążącego. Rzeczywiście taki objaw mógłby mieć związek ze stosowaniem wąskiej diety - zwłaszcza, jeśli objawy rozpoczęły się w czasie jej trwania. Brak określonych substancji odżywczych i witamin może wpływać na ogólny stan organizmu. Możliwe są również inne przyczyny - np. grzybica skóry głowy, czy zaburzenia hormonalne.

Sugerowałbym konsultację u lekarza dermatologa i rozważenie powrotu do zrównoważonej diety.Więcej o:
Komentarze (1)
Swędzenie skóry głowy i pleców
Zaloguj się
  • Gość: ewwwa

    0

    u mnie swędzenie głowy było pierwszym objawem łupieżu, potem było już tylko gorzej - aż pojawiały się strupki, które niestety drapałam i dochodziło do zmian zapalnych. W końcu poszłam z tym do dermatologa, zapisał mi maść, a głowę kazał myć szamponem Pirolam - właśnie o działaniu przeciwgrzybiczym, przeciwłupieżowym, kojącym skórę głowy - pomogło.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX