Była żona utrudnia kontakty z dzieckiem

Moja była żona utrudnia mi kontakty z synem. Maciuś jest od września przedszkolakiem i podobno teraz "ciągle choruje". Rzecz jednak w tym, że jest chory zawsze wtedy, gdy ma się ze mną spotkać. Ostatnio była żona już nawet nie wymyśla dziecku chorób, ale mówi, że nie puści go ze mną na weekend, bo po spędzeniu ze mną czasu "zawsze wraca chory". Mówi takie rzeczy przy Maćku. Co mogę z tym zrobić? Gdzie domagać się swoich praw?
Odpowiada Joanna Renowicka:

Stosunki między małżonkami po rozwodzie nie zawsze układają się tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Wymaga to dużej dojrzałości obu partnerów i dużo dobrej woli. Wyegzekwowanie swoich praw, między innymi prawa do spotkań z dzieckiem, nie jest łatwe, pomimo tego, że ma Pan ustalone kontakty przez sąd.

Proponowałabym na początku porozmawiać na spokojnie z byłą żoną o tym problemie. Jeśli to nie przyniesie żadnych efektów lub jest niemożliwe, proszę podjąć próbę zgłoszenia się z byłą żoną do mediacji. W przypadku niemożliwości rozwiązania problemu w powyższy sposób, może Pan złożyć wniosek do sądu rodzinnego o utrudnianie kontaktów z dzieckiem. Do wniosku będzie Pan musiał dołączyć odpis wykonalnego orzeczenia albo wykonalnej ugody zawartej przed sądem lub przed mediatorem w przedmiocie kontaktów z dzieckiem. Podczas rozprawy sąd opiekuńczy zagrozi matce karą. W przypadku, gdy groźba nie pomoże i kontakty nadal będą ograniczane bądź utrudniane, sąd nakaże Pana byłej żonie zapłatę określonej kwoty. Niestety, dosyć często nawet zasądzenie kary pieniężnej na rodzica, który utrudnia permanentnie kontakty z dzieckiem nie przynosi pozytywnego skutku.Więcej o:
Komentarze (1)
Była żona utrudnia kontakty z dzieckiem
Zaloguj się
  • Gość: xyz

    Oceniono 2 razy 2

    I to jest cała prawda o jakim pisze psycholog w odpowiedzi.
    To jest wina systemu w tym kraju który działa od dziesiątków lat wadliwie na korzyść takich mamuś o czym wiedzą kobiety i to wykorzystują bezkarnie .Tak im przyzwala na to państwo. To jest walka z ''wiatrakami'' .Jak ojciec usiłuje '' walczyć o kontakty z dziećmi to może się doczekać nawet oskarżeń o molestowanie itp.
    Znam takich ojców co zostały pozbawiane jakiegokolwiek kontaktu z dziećmi przez takie matki od lat .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX