Objawy na tle nerwowym?

Od około 2 tygodni czuję lekki ucisk, czasami połączony z bólem, ale takim na granicy wyczuwalności po lewej stronie brzucha w okolicy podżebrowej. Czasami bardziej z przodu, innym razem bardziej z tyłu (obecnie bardziej z tyłu). Ten ból promieniuje do lewej pachwiny. Byłem już dwa razy u gastroenterologa i zdiagnozował u mnie (wyłącznie na podstawie wywiadu) zespół jelita drażliwego. Przepisał mi Duspatalin retard i Contix 20 mg i objawy jelitowe w większości ustąpiły (wcześniej częste biegunki, uczucie przelewania w brzuchu, wzdęcia). Mam 28 lat i bardzo stresuję się tą sytuacją. Objawy raczej nie nasilają się po jedzeniu, odczuwam też mniejsze dolegliwości w trakcie ruchu, natomiast objawy nasilają się nieznacznie w pozycji siedzącej lub przy ściśniętym brzuchu (np. pasek od spodni). Zdarza się też że w ogóle nie czuję żadnych objawów. Dodam tylko, że przed wizytą u gastrologa i przed zgłębieniem tematu chorób przewodu pokarmowego tych objawów nie było. Boję się oczywiście poważniejszych schorzeń z rakiem włącznie. Wydałem już dość dużo pieniędzy na lekarzy i leczenie (wszystkie wizyty w gabinecie prywatnym) i nie wiem czy jest sens dalej coś z tym robić czy postąpić zgodnie z sugestią lekarza i starać się o tym nie myśleć to samo przejdzie (objawy na tle nerwowym).
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Sugeruję spokojne podejście do tematu i zalecenie się do porad lekarzy, z którymi konsultował Pan swoje dolegliwości. Oczywiście bez zbadania Pana i dokładnego wywiadu nie jestem w stanie wypowiadać się ostatecznie, jednak objawy, które Pan opisuje mogą potwierdzać przypuszczenia lekarzy gastroenterologów.

Jeśli po ustąpieniu stresowej sytuacji objawy będą się utrzymywały przez dłuższy czas lub gdy pojawią się objawy alarmujące, takie jak krew w stolcu czy utrata masy ciała proszę ponownie zgłosić się do gastroenterologa celem wykonania badań, takich jak: podstawowe badania krwi, USG jamy brzusznej, kolono/gastroskopia.Więcej o:
Komentarze (3)
Objawy na tle nerwowym?
Zaloguj się
 • Gość: krzysiek

  Oceniono 3 razy 1

  odpowiedz na swoje pytanie sam napisałeś
  przestań o tym myśleć
  badania zrób profilaktycznie
  ciało bywa głupie
  powiesz sobie to nic
  po tygodniu zapomnisz
  tylko nie mów że to niedorzeczne
  za 80% Twojego zdrowia odpowiada psychika
  nie proponował bym
  gdybym nie sprawdził

 • Gość: Paweł

  0

  Witam mam tą samą dolegliwość, zauważyłem że to ze stresu i z pośpiechu, mam 26 lat. Jeśli regularnie się odżywiam i nie stresuje nie mam problemów z bólem. W mojej rodzinie pojawia się problem z nerkami tzw. kamienie na nerkach lub piasek. Wyniki miałem dobre.

 • Gość: Marcin

  0

  Witam mam dokladnie to samo co kolega ,do tego mam jeszcze bóle pleców

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX