Ciało obce w kolanie

Dzisiaj rano, gdy chciałam wstać z łóżka upadłam i nie mogłam wstać. Jedno kolano nie dało się wyprostować, trudno mi to opisać, ale było takie wiotkie. Położyłam się i po około 10 minutach leżenia mogłam normalnie wstać. W tym kolanie mam od jakiegoś czasu wyczuwalne przemieszczające się dwie kulki, lekarz powiedział kiedyś, że to ciała obce i że jak mi nie przeszkadzają w klęczeniu to nie ma potrzeby ich wycinać. Jednak od 2 tygodni, nie zawsze, ale nieraz podczas chodzenia czuję delikatny ból w całej nodze, tak, że muszę utykać.
Odpowiada lekarz Marek Wolski

Na podstawie opisu Pani dolegliwości, bez zbadania i zlecenia dodatkowych badań nie jestem w stanie napisać nic wiążącego. Najprawdopodobniej Pani kolano rzeczywiście jest blokowane przez obecność dodatkowego fragmentu tkanki kostnej lub chrząstki (być może odłupany po wcześniejszym urazie kawałek jednej z łąkotek).

Nie podała Pani informacji o wieku i innych dolegliwościach. Nie można wykluczyć również np. neurologicznego podłoża tych dolegliwości.

Sugeruję wizytę u lekarza ortopedy. Jeśli dodatkowe badania i badanie przedmiotowe nie pozwoli ortopedzie postawić diagnozy celowa będzie konsultacja u lekarza neurologa.

Zobacz wszystkie porady

Więcej o: