Kłucie w klatce piersiowej

Jestem młodą osobą i od pewnego czasu pojawia się u mnie ból po lewej stronie klatki piersiowej i zaczyna mnie to martwić. Ból jest kłujący i dość często towarzyszy mu wrażenie ucisku. Odczuwam również przyspieszony rytm serca. Ból pojawia się nagle i trwa kilka minut nawet wtedy, gdy nie jest aktywna fizycznie. Jest to dość męczące i nie wiem czy to może być coś poważnego?
Odpowiada lekarz Marek Wolski

Bardzo częstą przyczyną kłującego bólu w klatce piersiowej - szczególnie u młodych kobiet, są zaburzenia o podłożu stresowym (potocznie tzw. nerwobóle), które nie są stanem poważnym i zwykle ustępują samoistnie po niedługim czasie i, przede wszystkim, po ustąpieniu czynnika wywołującego stres.

Ponieważ jednak w czasie bólu skarży się Pani również na ucisk w klatce piersiowej i zaburzenia rytmu serca - nie należy bagatelizować tych objawów. Wrażenie ucisku w klatce piersiowej i zaburzenia rytmu mogą sugerować rozwijający się proces patologiczny w mięśniu sercowym - na podłożu miażdżycowym lub innym.

Podsumowując sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego celem wykonania podstawowej diagnostyki. Proszę jednak zachować spokój, gdyż najprawdopodobniej kłucie w klatce piersiowej jest tylko objawem reakcji organizmu na stres.

Zobacz wszystkie porady

Więcej o:
Komentarze (2)
Kłucie w klatce piersiowej
Zaloguj się
  • Gość: sniper9

    Oceniono 2 razy 0

    Witam. Mam 32 lata, jestem zawodowym żołnierzem. Wg wszystkich badań, jestem w 100% zdrowy- jestem czynnym Zasłużonym Dawcą Krwi i Dawcą Szpiku Kostnego. Uprawiam sport: ekstremalne zjazdy na rowerze, ASG, pływanie, siłą rzeczy bieganie:) Jakieś 3 tygodnie temu, będąc na spacerze z psem, dosłownie poraził mnie ból a właściwie kłucie w klatce piersiowej- dokładnie w okolicy splotu słonecznego. Musiałem się schylić, bo czułem, że "fiknę". Po mniej więcej 2-3 minutach uczucie to ustało i już więcej się nie pojawiło. Najbardziej mnie dziwi, że nie było to przy wysiłku fizycznym, tylko w trakcie zwykłego spaceru. Nadmieniam, że palę papierosy, ale w badaniach spirometrii i Roentgenie klatki piersiowej nic nie wychodzi... Proszę o poradę. Z góry dziękuję.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX