Uraz stopy u dziecka

Dziecko przewróciło się w łazience doznało urazy stopu. Boli czwarty palec i okolice pod palcem. Trzy dni miał nie chodzić. Z prześwietlenia wynika, że stopa jest cała, a palec niewiele opuchnięty. Stopa jest ciemniejszego koloru niż zdrowa. Dostał maść i altacet. Po trzech dniach miał stawać jednak nie może gdyż boli go przy stawaniu. Co robić?
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Jeśli wykluczono złamanie a stopa jest sina tylko w okolicy urazu to nie należy się przejmować i można poczekać jeszcze kilka dni na powrót sprawności.

Jeśli cała stopa jest innego koloru i utrzymuje się ból sugeruję zgłoszenie się do lekarza celem wykluczenia powikłań złamania (np. zakrzepicy, czy uszkodzenia naczyń)

Można też zastanowić się czy kość nie jest jednak złamana - często złamania nie są widoczne na jednym zdjęciu.

Sugeruję więc zgłoszenie się do lekarza ortopedy celem wyjaśnienia wątpliwości.

Zobacz wszystkie porady

Więcej o:
Komentarze (1)
Uraz stopy u dziecka
Zaloguj się
  • malamikaa

    0

    Ja zawsze robię zdjęcia rentgenowskie na piwnej 22 w Krakowie, bo jak się kiedyś zdarzyło, że byliśmy w innym miejscu to zdjęcie było na kliszy, niewyraźne i nic nie było widać. Tam robią wszystko cyfrowo dokładnie i tam dopiero znaleźli złamanie kości. Także teraz już idę tylko tam jak dziecko coś sobie zrobi. tylko dzwonię na 698115115 czy mają otwarte tego dnia dla pewności, chociaż chyba mają otwarte cały tydzień, bo nie zdarzyło się, żeby mieli zamknięte jak dzwoniłam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX