Zmęczenie, kaszel, nadmierna potliwość...

Od kilku tygodni pojawił się u mnie nie ustępujący kaszel na przemian suchy i mokry, który nie chcę mi przejść. Początkowo myślałam, że to tylko grypa czy zwykle przeziębienie i niedługo przejdzie, ale zauważyłam dziwne, dodatkowe objawy takie jak: lekki ból w klatce piersiowej (tym bardziej jak palę papierosy),nadmierna potliwość w nocy oraz osłabienie organizmu i gorączka, którą miałam przez 4 dni z czasem ustępuje ale po czasie znów wraca. Z dnia na dzień widzę, że nic mi się nie chcę mimo, że w niektórych dniach się nie przemęczam. Do tego wcześniej chorowałam na zapalenie pęcherza i miałam powiększone węzły chłonne w kilku miejscach. Byłam u lekarza, który przepisał mi tabletki i po jakimś czasie zauważyłam, że mi przeszło. Dodatkowo zauważyłam dziwne guzki w okolicy pachwiny i ból pęcherza. Co to może być?
Odpowiada lekarz Łukasz Fus:

Przewlekły kaszel, z towarzyszącymi stanami podgorączkowymi, nocnymi potami, osłabieniem i powiększeniem węzłów chłonnych mogą być objawami poważnych chorób płuc takich jak rak płuca, gruźlica lub sarkoidoza, a także chłoniaków lub białaczek. W Pani sytuacji konieczna jest jak najszybsza wizyta u lekarza oraz przeprowadzenie badań!

Zobacz wszystkie porady

Więcej o:
Komentarze (1)
Zmęczenie, kaszel, nadmierna potliwość...
Zaloguj się
 • Gość: Mariusz

  0

  Witam
  3.5 roku temu stwierdzono u mnie sarkoidozę płuc oraz węzłów chłonnych .
  Na tą chfilę mieszkam na Islandi ,dopiero niedawno udało mi się zrpbić kolejną tomografię potwierdzającą sarkoidozę .
  Diagnoza lekarska po obejrzeniu zdjęć była następująca żucić palenie co zrobiłem i czekać.
  Chciał bym zaznaczyć ze dwa lata temu zuciłem palenie i po okresie ok 6 miesiecy miałem niesamowite problemy z oddychaniem tz w badaniach wychodziło wszystko ok ale czułem się jak bym nie mugł zaczerpnąć powietrza, diagnoza lekarza pulmonologa na Islandi była nastepująća oddychać przez papierową torbę.
  Kolejny obiaw jaki zaówarzyłem co dziennie rano mam napady kaszlu ktury prowadzi do wymiotów gęstą wydzieliną.
  mam 34 lata i nie wiem co dalej z tym robić oczywiscie nie wspominam o osłabieniu oraz braku sił.
  Jak mogę wkoncu zacząć się leczyć.
  czy są jakieś sposoby leczenia .
  dziekuje i czekam na odpowiedz
  smoku27@poczta.fm

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX