Alergia czy coś innego?

Lekarz rodzinny stwierdził, że mam alergię na środki chemiczne. Kilka razy mi się zdarzyło w ostatnim czasie zemdleć i kłopoty z oddychaniem co nigdy mi się nie przytrafiało. Bardzo źle się czułam słabo mi się robiło, a nawet wymiotowałam. Dodam do tego ze w ostatnim czasie mój tata ciężko zachorował, po czym zmarł i bardzo to przeżyłam. Kosztowało mnie to sporo nerwów. Nigdy nie narzekałam na zdrowie, proszę mi doradzić, czy to jest związane z alergią, czy może mam astmę?
Odpowiada lekarz Marek Wolski:

Objawy, które Pani opisuje, oczywiście mogą być związane z silną reakcją alergiczną. Astmy również nie można wykluczyć na podstawie przedstawianych przez Panią dolegliwości. W celu postawienia rozpoznania proszę się udać do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej celem otrzymania skierowania na badanie spirometryczne (diagnostyka astmy) i punktowe testy skórne (alergia).

Proszę również rozważyć, zważywszy na opisywany przez Panią kontekst osobisty, konsultację psychologiczną lub psychiatryczną - przyczyną prezentowanych przez Panią dolegliwości może być depresja.

Zobacz wszystkie porady

Więcej o:
Komentarze (5)
Alergia czy coś innego?
Zaloguj się
 • Gość: zfwgpa

  0

  k0eRp7 , \[url=http://ebublazplawd.com/]ebublazplawd[/url], [link=http://nmhsrzzcohyx.com/]nmhsrzzcohyx[/link], http://gidgitykrnlw.com/

 • Gość: nlnfumxxpz

  0

  KVALOZ <a href="http://whkwmnsybapu.com/">whkwmnsybapu</a>

 • Gość: hdrpbxkpqr

  0

  K6o4TD , \[url=http://zyrlhnmmlhkq.com/]zyrlhnmmlhkq[/url], [link=http://jjvamsmidbjb.com/]jjvamsmidbjb[/link], http://zjgvghdhchgd.com/

 • Gość: zoiwcmx

  0

  9i3CwC <a href="http://sgropvzvfapl.com/">sgropvzvfapl</a>

 • Gość: Sugarboy

  0

  Cheers pal. I do appreciate the wtiring.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX