Dziwne bóle głowy i ucha

Mam częste bóle lewej części głowy, połączone równocześnie z bólem ucha, żuchwy. Przeszłam wszystkie możliwe badania, tomograf. Laryngolog podczas wizyt czasami dziwnie bezradnie mnie wysłuchuje, a mnie głowa bardzo często nadal boli. Badania w porządku, a głowa boli dalej. Połykam tabletki przeciwbólowe do skutku - często czuję bóle rwące w głowie, tak jak przy bólu zęba, albo dziwne bolesne kłucia. Nie umiem tego jaśniej opisać, ale boję się każdego dnia, bo z tym bólem jestem wyłączona z działania i walą się wszelkie plany życiowe. Proszę o pomoc
Odpowiada lekarz Łukasz Fus:

Bóle głowy to problem częsty i niestety trudny w diagnostyce i leczeniu. Żeby określić, co może być ich przyczyną bardzo ważne jest dokładne zebranie informacji dotyczących - umiejscowienia bólu, charakteru bólu, częstości i czasu trwania napadów bólu, objawów towarzyszących (zaburzenia widzenia, czucia, uczucie mrowienia), czynników wywołujących napady itp.

Na podstawie Pani opisu trudno mi jest wysunąć podejrzenie co do przyczyny bólu. Ból jednostronny, kłujący, który promieniuje do ucha lub żuchwy - może być objawem nerwobólu, czyli neuralgii. Taki ból pojawia się nagle i trwa zazwyczaj do kilku-kilkunastu minut (ale może trwać dłużej). Umiejscowienie bólu w okolicy ucha i żuchwy może wskazywać na patologię stawu skroniowo-żuchwowego. Ból długotrwały - trwający wiele godzin, z towarzyszącymi objawami wzrokowymi, nadwrażliwością na światło, pogarszający się przy wysiłku - może być bólem migrenowym.

Lekarzami, którzy zajmują się diagnozowaniem i leczeniem bólów głowy są neurolodzy. Jeżeli laryngolog wykluczył problem z uchem, sugerowałbym Pani skonsultowanie się z neurologiem.

Zobacz wszystkie porady

Więcej o:
Komentarze (2)
Dziwne bóle głowy i ucha
Zaloguj się
  • Anna Wodziańska

    0

    mam takie bóle , byłam już u kilku neurologów , jakoś żaden mi nie pomógł , jedyne co dają to przeróżne tabletki , które wykańczają żołądek , a bóle i tak wracają , neurolodzy ( ich znaczna część) są beznadziejni

  • Gość: Ala

    0

    Mam identyczne objawy; nasilają się nocą; mam RZS dentystka nic nie wykryła więc poszłam do lekarz a ogólnego we wtorek i stwierdził nadciśnienie 1 stopnia - miałam 164/86 a dzis tj.18.02.2013 148/91 przedemną jeszcze 4 pomiary a potem ide skonsultować wyniki !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX