Na problemy z potencją zdrada i masturbacja?

Problemy z erekcją - zarówno z osiągnięciem jak i utrzymaniem wzwodu, dotykają ok. 150 milionów mężczyzn na świecie, 35 milionów w Europie i 3,5 miliona w Polsce. 90 proc. Polaków nie leczy się z powodu tej dolegliwości. Pogarsza to jakość związków w jakich żyją i przyczynia się do frustracji - zarówno pań jak i panów. Zwiększa też ryzyko zdrady i chęć poszukiwania czegoś, co będzie na tyle podniecające, żeby problem zażegnać. Niestety, na ogół z marnym skutkiem.
Pierwsze problemy z erekcją dotykają już nastolatków. W młodszym wieku przyczyny ich występowania najczęściej leżą w psychice, a nie w sprawności seksualnej ciała. Stres i intensywny tryb życia, przemęczenie i stosowanie używek, również mają negatywny wpływ na życie seksualne i mogą powodować przejściowe problemy z potencją. Ważne jednak, żeby w każdym wieku i niezależnie od przyczyny, umieć poszukać dla siebie odpowiedniej pomocy.

- Zdrowie seksualne to integracja biologicznych, emocjonalnych, intelektualnych i społecznych aspektów życia seksualnego, koniecznych do pozytywnego rozwoju osobowości, komunikacji i miłości - podkreślał prof. Zbigniew Izdebski na spotkaniu organizowanym przez firmę Walmark. Bez zdrowia seksualnego, podobnie jak np. bez zdrowia psychicznego, nie można mówić o dobrym zdrowiu w ogóle.

Kiedy zaczyna się problem

Zaburzenie erekcji, zwane ED (Erectile Dysfunction), definiowane jest jako stała niezdolność do osiągnięcia i utrzymania wzwodu prącia, pozwalającego na odbycie stosunku seksualnego. Wzwód jest dynamicznym procesem naczyniowym, który obejmuje zwiększenie dopływu krwi tętniczej do członka, wypełnienie go krwią i zmniejszenie odpływu żylnego z członka. Zwiększony napływ krwi powoduje rozkurczenie mięśni. Za główny mediator wzwodu prącia uznaje się tlenek azotu (NO). Według WHO częstość występowania ED w grupie wiekowej mężczyzn 40-70 lat, w populacji światowej ocenia się na około 50%.Z badań przeprowadzonych na 1154 mężczyznach przez prof. Zbigniewa Izdebskiego wynika, że problemy z erekcją dotyczą w dużym stopniu również mężczyzn młodych. Występowanie takich zaburzeń u osób starszych jest zjawiskiem fizjologicznym. Wraz ze wzrostem długości życia problem udanego i satysfakcjonującego życia seksualnego po 50-tym roku życia będzie dla seksuologów i lekarzy nie lada wyzwaniem.

Nie może, więc nie zdradzi?

Zaburzenia erekcji mają nie tylko wpływ na niższe zadowolenie badanych z relacji z partnerką, niższą samoocenę i zadowolenie z życia seksualnego, ale także na zachowania seksualne. Panowie, którzy boja się, że nie są w stanie utrzymać lub osiągnąć wzwodu, częściej niż ci, którzy takich problemów nie mają, poszukują innych rozwiązań, nowych doświadczeń. Usiłują się "sprawdzić" w innych okolicznościach. Nie można również wykluczyć, że większa ilość partnerek i próbowanie różnych zachowań seksualnych nie jest skutkiem, ale przyczyną problemu. Z badań wyraźnie wynika, że mężczyźni u których dochodzi do zaburzeń wzwodu, częściej niż inni wybierają niektóre zachowania. Polak, który nie ma problemów związanych z erekcją, w ciągu swojego życia ma statystycznie 5-6 partnerek seksualnych. U panów z zaburzeniami wzwodu ta liczba wzrasta do 10. Różne są także preferowane formy aktywności seksualnych. Mężczyźni, u których pojawia się problem, niemal dwukrotnie częściej przyznają się do masturbacji. Poniżej dane dotyczące preferowanych zachowań seksualnych mężczyzn (do 29 r.ż.) mających problemy seksualne:Prof. Izdebski przestrzega przed zamiataniem problemów pod dywan i przekonaniem, że partner, który ma problemy z potencją nie będzie nas zdradzał. - Być może nie będzie mógł, ale to nie znaczy, że nie będzie próbował - podsumowuje. Problemy z erekcją, powinny stać się przedmiotem zainteresowania lekarzy, i to lekarzy różnych specjalności. Jakość życia seksualnego ma wpływ na nasze życie i jest dziedziną, którą sami powinniśmy kształtować, na którą mamy spory wpływ. Każdy, kto cierpi na zaburzenia wzwodu powinien mieć świadomość, że jakość życia seksualnego można poprawić. Jak wynika z badań prof. Zbigniewa Izdebskiego, 60% badanych u których wystąpił problem nie zrobiło nic, żeby poprawić sytuację, a według 71% problem nie był na tyle poważny, żeby udać się do specjalisty. 92% Polaków między 15. a 49. rokiem życia w ogóle unika kontaktu z lekarzami lub innymi specjalistami (np. psychologiem, seksuologiem).Więcej o:
Komentarze (9)
Na problemy z potencją zdrada i masturbacja?
Zaloguj się
 • Oceniono 1 raz 1

  Miałam to sano, żona osądzała mnie o zdradę bo nie mogła uwierzyć w to ze moje libido przez zaburzenia erekcji wisiało na włosku. Pomógł mi vigrogan, w końcu zacząłem zdrowo reagować na bodźce seksualne ale i tak poszliśmy z żoną na terapię

 • mariusz_z_woja

  0

  Nie wiem jak inni podchodzą do tematu ale starałem się poczytać w internecie od czego zacząć mając problem z potencją. Stanowczo na początek odpuściłem leki, bo to jednak chemia i działa tylko na objawy, więc po odstawieniu problem wróci i do tego kupa kasy na takie rzeczy idzie.
  Szukałem różnych preparatów z dobrym składem. Polecił mi znajomy Ereko. Teraz mija drugi miesiąc jak stosuję i już czuję, że te Święta będą inaczej obfite niż ostatnio :D

 • Maciek Dereszczak

  0

  mi na problem potencją pomógl suplement ViteRAN, który stosuje regularnie od kilku miesiecy

 • jacekiwaniec

  0

  Trochę słaby sposób, bo może i erekcja wróci, ale łatwo stracić partnerkę. Nie lepiej po prostu brać coś z sildenafilem? Środek przebadany, skuteczny, a teraz jeszcze w aptekach bez recepty.

 • mauta2

  0

  najlepszym sposobem jest po prostu lek. lekiem mojego męża jest Maxigra Go. Działa bardzo skutecznie. Ze zdradami nie próbowaliśmy ;)

 • maria_1390

  0

  Czy zdarzylo Wam się kiedyś osoadzic faceta o zdrade? Mnie tak. I niestety nasz kryzys w związku nie dotyczyl innej laski, ale jego problemów z erekcja. Unikal mnie, dużo pracowal i udawal ze oglada filmy, po czym zasypial na kanapie. Problemy z erekcja zwalczyliśmy maxonem aktiv. Wystarczyla tabletka wieczorem, jaakas gra wstepna i mogliśmy szalec cala noc. Po tym czasie wspomagamy się maxonem gdy mu nie staje

 • mati8144

  Oceniono 2 razy 0

  Niestety problem zaburzeń erekcji dotknął także mnie. Żona namówiła mnie na wizytę u specjalisty, który zalecił modyfikację trybu życia (mniej stresu, więcej aktywności), a także przepisał mi Spedrę (awanafil). Na początku wątpiłem, że mi pomoże, a jeśli nawet,to pewnie pojawia się jakieś efekty uboczne. Okazało się zupełnie coś innego. Już po pierwszym zażyciu byłem zadowolony z efektów jego działania. Już po kilkunastu minutach przekonałem się, ze działa. Polecam wszystkim!

 • pikok5

  Oceniono 1 raz -1

  Jak zacząłem mieć problemy ze wzwodem, to się trochę podłamałem, bo dopiero przekroczyłem 40-tkę i czułem się w pełni sił, ale niestety stresy robią swoje. Próbowałem różnych suplementów, zmieniłem dietę, ale efektów nie było. W końcu poszedłem do lekarza i przepisał mi maxigrę go, która od pierwszego razu dała 100% efekt. Odzyskałem silny i długotrwały wzwód, i nadal mogę spontanicznie się kochać, bo erekcja pojawia się bardzo szybko

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX