Faceci coraz częściej odmawiają seksu

Stereotypowo to zazwyczaj kobietę "boli głowa" niemal na sam widok rozpalonego partnera. W rzeczywistości okazuje się jednak, że mężczyźni wymigują się równie często. Nie chcą, bo a to zjedli za duży posiłek, a to zamiast seksu wolą gry komputerowe - pokazują ostatnie badania. Czym tłumaczą się mężczyźni i co może się kryć za tymi wymówkami?
Zbyt pełen żołądek po obfitym posiłku, pogoda, rozpraszające zwierzęta domowe - to niektóre z częściej podawanych męskich wymówek. Eksperci obawiają się, że w niektórych przypadkach mężczyźni odmawiają, aby ukryć problemy z zaburzeniami erekcji.

Mężczyźni odmawiają nie rzadziej niż kobiety. Dlaczego nie chcą seksu?

Okazuje się, że mężczyźni są tak samo skłonni do wymigiwania się od seksu jak kobiety. Badania przeprowadzone na 2 tys. osób przez Lloyds Pharmacy Online Doctor wskazują, że 60 proc. mężczyzn odmówiło partnerce seksu ze względu na zmęczenie. Co drugiemu mężczyźnie zdarzyło się zaś tłumaczyć brakiem nastroju. Czasem powody są bardzo prozaiczne.

Drogie panie, jesteście ciekawe, co najczęściej jeszcze powstrzymuje waszych partnerów od seksu? Otóż, badania pokazują, że są to... psy i koty zaglądające do sypialni i rozpraszające, chęć pogrania w gry komputerowe oraz poczucie przepełnienia po obfitym posiłku.

Obniżone męskie libido - znak ostrzegawczy?

W większości sytuacji prawdopodobnie nie ma nic niepokojącego w tym, że i mężczyznom zdarza się odmawiać. Z drugiej strony specjaliści ostrzegają jednak, że w przypadku mężczyzn utrzymujący się brak ochoty na seks i obniżone libido często jest ostrzeżeniem, że z męskim zdrowiem dzieje się coś nie tak. Spadek popędu seksualnego to jeden z objawów np. depresji i niektórych chorób somatycznych. Badacze przypuszczają, że odmowa może także być po prostu próbą ukrycia przed partnerką zaburzeń seksualnych tj. zaburzenia erekcji. Jak częste to zjawisko?

Maskowanie zaburzeń seksualnych. Komu powiedziałbyś o zaburzeniach erekcji?

Co czwarty uczestnik badania przyznał, że w jakimś momencie życia miał problemy z erekcją. 7 proc. badanych wyznało, że nie udaje im się już osiągnąć pełnego wzwodu. Okazało się także, że jedynie 16 proc. spośród ich partnerek zdawało sobie sprawę z tego, że ich partnerzy mają problemy z zaburzeniami seksualnymi. Eksperci podkreślają, jak dużą presję mężczyźni odczuwają w sypialni i jak bardzo ich samoocena zależy od tego, czy się "sprawdzają" jako kochankowie.

Prawie jedna piąta badanych panów (17 proc.) była przekonana, że niezdolność do osiągnięcia wzwodu natychmiast po rozpoczęciu aktywności seksualnej oznacza już problem.

Z badań wynika, że 1 na 4 mężczyzn wyznaje, że nie uprawia seksu. Procent nieaktywnych seksualnie panów po 55. roku życia rośnie natomiast aż do 42 proc.

Komu mężczyzna powie w przypadku pojawienia się problemów ze osiągnięciem wzwodu? 47 proc. panów twierdzi, że w razie kłopotów udałaby się do lekarza specjalisty. Prawie co czwarty badany (24 proc.) podzieliłby się ta informacja z partnerką. Natomiast więcej niż co piąty (21 proc.) mężczyzna przyznał, że nie byłby w stanie z nikim rozmawiać na ten temat.

Zaburzenia erekcji: wciąż temat tabu wśród mężczyzn

Przyjęło się, że zaburzenia erekcji to problem, który dotyka dopiero mężczyzn pomiędzy 56. a 65. rokiem życia, jednak niekoniecznie jest to prawda. "Zaburzenia erekcji mogą dotyczyć mężczyzn w każdym wieku, jednak nie musi to oznaczać końca życia seksualnego" - mówi dr Tom Brett z "Lloydspharmacy Online Doctor".

"Zaburzenia erekcji to wciąż temat tabu wśród mężczyzn. Tymczasem jest to bardziej powszechne zjawisko niż nam się wydaje. To ważne, żeby mężczyźni czuli się komfortowo, aby rozmawiać z lekarzami o zdolności do osiągnięcia i utrzymania erekcji" - zaznacza. Szczególnie, że, jak dodaje lekarz, istnieje wiele metod leczenia tego zaburzenia, ale też często jest ono jedynie objawem innego, poważniejszego problemu zdrowotnego tj. cukrzyca i choroby serca.Chcesz mieć stały dostęp do naszych treści? Dołącz do nas na Facebooku!

Chcesz się dowiedzieć więcej, coś Cię niepokoi, zapytaj lekarza

Masz problem natury psychologicznej, coś Cię niepokoi, zapytaj psychologa

Zdjęcie Libido Plus herbata 50 g Zdjęcie Sensha Catuaba - libido Ci oszaleje Zdjęcie DAA Ultra - Maksymalnie podnosi libido 30 kaps Zdjęcie Love SEX, najsilniej zwiększy Twoje libido
Libido Plus herbata 50 g Sensha Catuaba - libido Ci ... DAA Ultra - Maksymalnie pod... Love SEX, najsilniej zwięks...
zobacz inne kosmetyki i suplementy erotyczne w
materiały partnera


Więcej o:
Komentarze (36)
Faceci coraz częściej odmawiają seksu
Zaloguj się
 • Gość: equino

  Oceniono 23 razy 21

  A czy zwykłe zmęczenie nie może być wymówką - wiadomo że praca też tłumi popęd.

 • lolik52

  Oceniono 12 razy 10

  mężczyzna zawsze chce ale nie zawsze może,kobieta nie zawsze chce ale zawsze może(oprócz krytycznych dni,oczywiście).
  osobiście nie chwaląc się nie miałem problemu mając nagą kobietę obok,raczej był zawsze problem aby taka była obok:)))kiedyś zaczytywaliśmy się w studenckiej przeróbce "Pana Tadeusza" i zapamiętałem mądra maksymę z tej "twórczości";kiedy uj opadnięty to się baba boi,weź go na język ,zaraz stoi!
  to taka podpowiedź dla pań,na początek.
  Zawsze marzyłem aby wszyscy chodzili nago i każdy kiedy chce i z kim chce mógłby spółkować.A jeszcze w młodości nurtowało mnie pytanie,czy to tylko mężczyznom tak się zawsze "chce"(na podstawie autopsji)a jak z tym u kobiet?i dlaczego nie podają sygnału że tak im się chce?a już opowiadania facetów że im się nie chciało czy nie stanął im uważałem za żarty.Ze swoich dziewczyn praktycznie nie schodziłem kiedy byliśmy razem(i było gdzie).
  Tu mi się przypomniało parę pytań i odpowiedzi na nie:
  co to jest pech?-pech to jak jest Czym jest Gdzie a nie ma w Co!
  co to jest nieszczęście!-jest w Co jest Gdzie a nie ma Czym!
  co to jest tragedia?-jest w Co,jest Czym a nie ma Gdzie!

  W seksie potrzebny jest pełny luz i świntuszenie bez skrępowania,choćby na poziomie pornoli!kobiety często wstydzą się pokazać swoje chęci,uważają je za nieprzystojne chociaż mają potrzebę grubego,wulgarnego seksu ale nie wiedzą jak z tym wyjść do partnera,a tu trzeba zdecydowania i desperacji,alleluja i do przodu,panie!coś na zasadzie"bułkę przez bibułkę a uja całą ręką!
  Ja nigdy nie kryłem czym jest dla mnie seks i od pierwszego razu "wykładałem cały arsenał" co niektóre szokowało ale te normalne szybko się nastrajały,a które miały jakieś obiekcje od razu rezygnowały(lub ja) bo tu powinna być obopólna zgoda i chęci,nic na siłę.

 • Gość: trzydziestoparolatek

  Oceniono 28 razy 10

  Tak to jest, jak się ma nudne kobiety. Ostatnio powiedziałem swojej, żeby kupiła pończochy, bo mam takie fantazje... Przy okazji zapytałem o jej fantazje, ponieważ w nasze łóżkowe życie wkrada rutyna.
  Spojrzała na mnie jak na zboczeńca.

 • Gość: asdf

  Oceniono 11 razy 7

  Skąd tacy faceci się biorą? Mam 45 lat i jeżeli nie kocham się rano i wieczorem, to po prostu mnie roznosi, moim problemem jest znalezienie kobiety która by chciała się kochać choćby raz dziennie.

 • aleatoria

  Oceniono 4 razy 4

  Prawdę mówiąc mam wrażenie, że to faceci niepotrzebnie wyolbrzymiają znaczenie problemów ze wzwodem. Tak rozpadł się jeden z moich związków - partnerowi raz opadło w trakcie, i koniec, zero, był taki zawstydzony, że więcej nie dał się nigdy dotknąć. Nie, nie jestem nieatrakcyjna, kiedyś non-stop gadaliśmy o seksie, realizowaliśmy nawzajem swoje fantazje, było nam naprawdę dobrze. Zresztą przecież każda rozsądna kobieta rozumie, że raz może się zdarzyć przez stres czy zmęczenie. A jeśli się zdarzy więcej niż raz, to że jest to problem natury zdrowotnej, ew. psychologicznej, i że najlepiej nad tym razem popracować, z jednej strony lekarz, z drugiej strony może intensywniejsze pieszczoty, itp. Tymczasem jak facet zamknie się w swojej muszli, uzna, że brak wzwodu to jego największa życiowa porażka, że w oczach kobiety jest skończony czy co tam jeszcze, to naprawdę niewiele da się zrobić.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy 4

  Jakieś 30 lat temu kobiety wałczyły z nadmiernymi męskimi chuciami (zdarzało mi się czytać publikacje na ten temat i "listy do gazet"). Teraz wywalczyły i proszę. . Babie nigdy nie dogodzisz powiada ludowe przysłowie.

 • Gość: bzdetawyborcza

  Oceniono 18 razy 4

  Zmęczenie zmęczeniem, ale prawdą jest że du..a staniała. Zalew golizny, w prawie każdym piśmie czy teledysku prężą się gołe piersi i zady. Generalnie kobiety jako samice człowieka coraz mniej się szanują. Popatrzcie na świat zewnętrzny. Ile musi się napocić samiec nim samica go dopuści. Czy to u ptaków, ssaków, czy innych trwa nieustanna walka i staranie się o samicę. A u ludzi. Wystarczy pstryknąć palcami już tuzin dzieweczek pędzi kopulować. Uważają takie zachowanie za wyzwolenie i niezależność. A mężczyźni są coraz bardziej znudzeni. Zobaczycie drogie panie, ten problem będzie narastał. I to z waszej winy. Piotr.

 • ojciec_wwwirgiliusz

  Oceniono 3 razy 3

  Może odmowa ma związek z rozgrywkami Ligii Mistrzów? Chłop woli oglądać Messiego w akcji niż konstruować własne. Nie róbmy z niego od razu impotentna i pacjenta onkologii. Ciekawe, że nikt nie wspomniał o atrakcyjności lub raczej jej braku domagającej się seksu partnerki. Podejrzewałbym tu pewien związek...
  pozdrawiam ze starego bloxa

  ojciecwwwirgiliusz.blox.pl

 • marecky6666

  Oceniono 19 razy 3

  Ja żonie odmawiam seksu z definicji :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX